Gudrs vēl gudrāks

Jauniešu zināšanu viktorīna "Gudrs, vēl gudrāks" ir raidījums Latvijas Televīzijas 1 kanālā, kas tiek raidīts katru piektdienas vakaru. Spēlē piedalās jaunieši no 5. līdz 12. klasei un katrai klašu grupai tiek veltītas 4 spēles - trīs pusfināli un viens fināls, kurā tiek noskaidrots uzvarētājs. Spēles uzvarētājs iegūst galveno balvu un dodas uz pieņemšanu pie Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa.

Mūsuprāt, jauniešu vidū  ir svarīgi veicināt zināšanas un izpratni par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā notiekošo, svarīgi zināt vēsturi un pazīt spilgtas personības. Tāpēc Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā jauniešiem uzdos jautājumus, kas saistīti ar Ziemeļvalstīm – kultūrvēsturi, politiku, ģeogrāfiju, ekonomiku un daudzām citām ikdienas jomām.

Vai Tu zini atbildes uz jautājumiem?

Jautājumi 10.klasēm

Viņš ir kinorežisors, scenārists un kino producents. Viņa kontā ir vairāk kā  150 teātra izrāžu iestudējumi. Šogad svinēsim šī režisora 100. dzimšanas dienu. Ingmars Bergmans, kura kontā ir daudzas godalgotas filmas - "Rudens sonāte", "Laulības dzīves ainas", "Ziemas gaisma", "Fanija un Aleksandrs", “Persona”, 1997. gadā kā pirmais saņēmis Kannu kinofestivāla goda Zelta palmas zaru par mūža ieguldījumu. Viņa kontā arī 3 ASV kinobalvas OSKARS. Kāda ir Ingmara Bergmana tautība? (2018.gada 2.februārī)

Kurš gan nav dzirdējis par kulta seriālu Troņu spēles. Vienā no galvenajām lomām – Džeimiju Lanisteru atveido aktieris Nikolajs Kosters - Valdavs.Tiek lēsts, ka katru seriāla “Troņu spēle” sēriju noskatās vidēji 20 miljoni cilvēku. Pateicoties grandiozajai seriāla popularitātei arī aktiera Nikolja Kostera-Valdava popularitāte ir uznesusi viņu slavas augstumos. Kāda ir šī aktiera nacionalitāte?  (2018.gada 9.februāris)