Projekti

Ziemeļvalstu dienas Liepājā

COMP, INTER, INNO - Konkurētspēja, internacionalizācija, inovācijas

Arhitektūras izstāde ZIEMEĻU KVARTĀLS

Ziemeļvalstu-Baltijas valstu risinājumi viedākām reģiona pilsētām

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu laikmetīgās mākslas izstāde

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu laikmetīgās mākslas izstāde “(Ne)redzamie sapņi un straumes” Laikmetīgās mākslas izstādē “(Ne)redzamie sapņi un straumes” Rīgā būs skatāma no 15.septembra līdz 4.oktobrim, Berga Bazārā, Marijas ielā 13/2. Izstādē būs iespēja apskatīt mākslas darbus, ko radījuši 22 mākslinieki no Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm, kuri atbalstu, savu ideju realizēšanai, guvuši no Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra”. Šī mobilitātes programma Baltijas valstīs darbojas kopš 2009.gada, Ziemeļvalstīs – kopš 2007.gada, un tā dod iespēju profesionāliem māksliniekiem un kultūras jomas darbiniekiem doties radošos braucienos, lai smeltos idejas, realizētu ieceres un veidotu sadarbību ar citiem radošo profesiju pārstāvjiem šajā reģionā.

Zināmais nezināmajā

Sadarbībā ar Latvijas Radio 1 populārzinātnisko radiožurnālu Zināmais nezināmajā, kas aptver dažādas zinātnes nozares, izzina dabu, ekoloģiju, ģeogrāfiju, ornitoloģiju, zooloģiju, astronomiju, arheoloģiju, vēsturi, ielūkojas zinātnes un tehnikas sasniegumos, izcilu personību dzīvē un darbībā, visa gada garumā taps vairākas programmas par Ziemeļvalstīm.

Stiprāki kopā esot

Pirms 25 gadiem, neilgi pēc Baltijas valstu neatkarības atgūšanas, Ziemeļvalstu valdības nolēma atvērt Ziemeļu Ministru padomes birojus Rīgā, Tallinā un Viļņā. Kopš šī brīža biroji ir kalpojuši kā Ziemeļvalstu vērtību tilts un sadarbības tīkls Ziemeļvalstu un Baltijas valstu starpā. Kopīgajā Ziemeļu Ministru padomes biroju Baltijas valstīs kalendārā 2016.gadam minēti vien daži no izciliem projektiem pēdējo 25 gadu laikā. Bet tas nebūt nav viss - mēs arvien spējam pārsteigt ar kādu vēl neatklātu faktu un ļaut ieskatīties veicamo lietu sarakstā, kuras kopīgi vēlamies sasniegt tuvākajā nākotnē. www.norden.ee www.norden.lv www.norden.lt www.norden.org

Sarunu festivāls Lampa

Sarunu festivāls LAMPA norisinājās no 1. līdz 2. Jūlijam un festivāla mājvieta jau otro gadu bija Cēsu pils parks. Sarunu festivāla pamatā ir trīs būtiski principi – uzticēšanās, ilgtspēja un daudzveidība, uz kuriem būvēti sarunu festivāla notikumi. Festivāla rīkošanā ir iesaistījušās daudzas organizācijas un aktīvisti, atbalstot to gan finansiāli, gan kopā radot festivāla notikumus. Arī Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Ziemeļvalstu vēstniecībām Latvijā un citiem sadarbības partneriem.

Culturability BSR

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa

Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstāde „NORDIC ID”

Ceļojošā fotogrāfiju izstāde „Līva un Ingmārs"

Ceļojoša izstāde "Līva un Ingmārs" ietver 19 fotogrāfijas, kas ataino norvēģu aktrises Līvas Ulmanes un zviedru režisora Ingmāra Bergmana personiskās un profesionālas attiecības. Izstādē iekļauti kadri no filmām, filmēšanas laukuma, kā arī portreti. Fotogrāfijās redzama Līva Ulmane ar kolēģiem — Bibi Andersoni, Maksu fon Sidovu, Pēru Oskarso-nu, Harietu Andersoni, Erlandu Jozepsonu, kā ari Līvas un Ingmāra kaislību pilnās attiecības. Leģendārā aktrise Līva Ulmane savas karjeras laikā atveidojusi mīklainu un sarežģītu sieviešu tēlus, viņas tuvplāni fotogrāfijās ataino Bergmana kino raksturīgākās iezīmes.