Ziemeļvalstu-Baltijas valstu risinājumi viedākām reģiona pilsētām

Konference “Ziemeļvalstu-Baltijas valstu risinājumi viedākām reģiona pilsētām: Energoefektivitāte: Ceļā uz kompleksu klimata un enerģētikas plānu” notiks 7. un 8. septembrī, 2017, Rīgas Latviešu biedrības nams, Merķeļa iela 13, Rīgā.

Vairums no Ziemeļvalstu-Baltijas valstu reģiona pilsētām ir maza vai vidēja izmēra, un to izaicinājumi atšķiras no pasaules metropolēm. Konferences mērķis ir aplūkot energoefektivitātes jautājumus visos pārvaldības līmeņos – no valsts līdz pašvaldībām un pašvaldību MVU - , lai uzlabotu zināšanu apmaiņu Ziemeļvalstu un Baltijas valstu enerģētikas nozares dalībnieku starpā  un sniegtu praktiskus piemērus attīstībai nākotnē/ izgaismotu pašreizējo regulējumu nepilnības  viedo pilsētu kontekstā, koncentrējoties uz divām jomām – centralizēto siltumapgādi un mobilitātes risinājumiem, tai skaitā integrēto viedo ielu apgaismojumu.

Pašvaldību vadītāji, ierēdņi, politiķi, nevalstiskā un privātā sektora pārstāvji ir aicināti reģistrēties konferencei tiešsaistē http://ej.uz/s8ki līdz 15. augustam. 

Konferenci organizē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar AS Rīgas Siltums, LR Ekonomikas ministriju/EEA/Norvēģijas finanšu instrumentu, Valsts prezidenta Enerģētikas drošības komisiju, Zviedrijas karalistes vēstniecību Latvijā, Somijas vēstniecība Latvijā, Viedo pilsētu kalsteri Latvijā un Ziemeļvalstu enerģētikas izpētes institūciju (Nordic Energy Research).

 Konferences programma