Tulkošanas konkurss ziemeļvalstu valodu pratējiem un latviešu valodas pratējiem Ziemeļvalstīs

Ziemeļvalstu valodu centrs Nordisk izsludina tulkošanas konkursu ziemeļvalstu valodu pratējiem un latviešu valodas pratējiem Ziemeļvalstīs. Konkursa mērķi ir radīt interesi par literatūras tulkošanu un veicināt pretendentos radošo izaugsmi un piesaistīt jaunus tulkotājus plānotajiem apgāda Nordisk izdevumiem. Konkursā var piedalīties jebkura fiziska persona ar Ziemeļvalstu valodas prasmēm, izņemot žūriju un žūrijas locekļu ģimenes. Konkursa dalībnieku uzdevums ir latviešu valodā iztulkot norvēģu autora Finna Skorderu (Finn Skårderud) grāmatas “Uro. En reise i det moderne selvet” fragmentu vai zviedru autora Peter Englund (Pēters Englunds) grāmatas „ Förflutenhetens landskap” fragmentu vai somu autores Seitas Vuorelas (Seita Vuorela) grāmatas „ Karikko ” fragmentu  vai dāņu, norvēģu vai zviedru valodā iztulkot Valentīnas Freimanes grāmatas „Ardievas, Atlantīdai” fragmentu. Fragmenti ir pieejami Ziemeļvalstu valodu centrā Nordisk, kā arī tos var saņemt, elektroniski rakstot uz info@nordisk.lv. Tulkojums jāiesniedz, elektroniski sūtot uz info@nordisk.lv līdz 14. martam, plkst. 19.00.
Darbus izvērtēs ekspertu komisija vērtēs tulkojuma literāro kvalitāti un tulkotāja valodas izjūtu, tulkojuma saturisko un stilistisko atbilstību avottekstam, tulkojuma atbilstību mērķvalodas literārās valodas normām un tulkotāja spēju pielāgoties teksta mērķauditorijai. Tiks nominēti divu kategoriju konkursa uzvarētāji - konkursa dalībnieki ar iepriekš publicētiem tulkojumiem un konkursa dalībnieki bez iepriekš publicētiem tulkojumiem.
Uzvarētāji tiks paziņoti 2014. gada 18. martā plkst. 18.30 SIA Nordisk īpašā pasākumā. Pēc konkursa dalībnieki var saņemt īsu atsauksmi rakstveidā par savu tulkojumu. Balvu fondā ir speciāli pasākumam izveidots grafikas mākslas darbs, dāvanu kartes, grāmatas, kā arī citas balvas no sadarbības partneriem. Turklāt vienam vai vairākiem dalībniekiem nākotnē var tikt dota iespēja publicēt savu tulkojumu apgādā Nordisk.
Konkursa organizētājs ir Ziemeļvalstu valodu centrs Nordisk. Konkursu atbalsta Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, Latvijas Literatūras centrs, Norvēģijas karalistes vēstniecība Latvijā un Zviedrijas karalistes vēstniecība Latvijā.
Konkursa nolikuma teksts: http://failiem.lv/u/qoichvk