Galerijas

31.12.2015.

Kopā spējam vairāk

Pirms 25 gadiem, neilgi pēc Baltijas valstu neatkarības atgūšanas, Ziemeļvalstu valdības nolēma atvērt Ziemeļu Ministru padomes birojus Rīgā, Tallinā un Viļņā. Kopš tā laika biroji ir kalpojuši par tiltu, kas, balstoties kopīgā vērtību izpratnē un sadarbības tīklu izveidē, vieno abus Baltijas jūras krastus. Kopīgajā 2016. gada kalendārā, ko veidojuši triju Baltijas valstu biroji, ir izcelti daži no pēdējo 25 gadu veiksmīgākajiem projektiem. Bet tas vēl nav viss – iespējams, spēsim jūs pārsteigt ar kādu nezināmu faktu vai atklāsim kādu no turpmākās sadarbības iecerēm.

18.11.2015.

Piedzīvo Ziemeļblāzmas brīnumu

Gatavojoties savai 25 gadu jubilejai, kuras plašāka atzīmēšana paredzēta 2016.gadā, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā gaismas festivāla „Staro Rīga 2015” ietvaros piedāvā piedzīvot ziemeļblāzmu. Gaismas objekts/videoinstalācija „Ziemeļblāzma” ir tapis sadarbībā ar norvēģu fotogrāfu, ziemeļblāzmas pēddzini Hjetilu Skogli (Kjetil Skogli) un latviešu komponistu Ēriku Ešenvaldu.

09.11.2015.

Somijas mūsdienu stikla māksla

Kāda šodien ir Somijas stikla māksla? Kā tā dzīvo un attīstās jau 21. gadsimtā? Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz jaunākā ceļojošā retrospektīvā izstāde no cikla “Somijas stikla dzīves”.

04.03.2015.

Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstāde NORDIC ID

Ko šodien nozīmē ziemeļu identitāte? Kā tā atspoguļojas arhitektūrā? Mēģinājums atbildēt uz šiem jautājumiem ir projekta „NORDIC ID” pamatā. Idejas īstenošanai tika uzaicināti kuratori no Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas un Igaunijas, aicinot viņus piedāvāt savas personiskās versijas par ziemeļu identitātes fenomena izpratni arhitektūrā.