2006. gada jūnijs

OTRAIS ZIEMEĻU PAVASARIS ATVADĀS!
 
Otrais  ZIEMEĻU PAVASARIS  tuvojas savam noslēgumam. Vēl jūnijā ZIEMEĻU PAVASARIS piedāvā somu kultūras nedēļu Jūrmalā ar daudzveidīgu programmu, un Norvēģijas vēstniecība - Ibsena filmu dienas kinoteātrī „K Suns”. Taču nenovēršami pavasaris atdod sevi vasarai. Mēs, kuri dzīvo ziemeļu puslodē zinām, ka katrs pavasaris beidzas ar vasaras saulgriežiem. Tādēļ arī kultūras programma ZIEMEĻU PAVASRIS šogad atvadās pirmsjāņu nedēļā Daugavas krastā pie Jāņuguns, vasaras saulgriežu dziesmām un klāta vasaras saulgriežu svinību galda. Šogad atvadu pasākums iecerēts kultūras un mākslas centrā „Noass”, kurš atrodas uz ūdens Daugavas krastā pašā pilsētas vidū. Par muzikālo noskaņu rūpēsies grupa „Ārpus laika”, kas uz dziļi izpētītas tautas tradicionālās dziedāšanas pamata veido savas kompozicionālās interpretācijas.  Gan pasākuma izvēlētais laiks, programma un vieta ir savdabīgs simbols, kas atgādina par gaismas un tumsas nemitīgo miju, par laika bezgalīgo plūdumu. par ticību saules spēkam un labam gadam, lai bez bēdām varētu sagaidīt nākamo pavasari. No šīs tautas gudrības ritma neatpaliek arī ZIEMEĻU PAVASARIS. Mēs ticam, ka turpmākais gads būs pietiekami ražens, lai jau nākamā gada martā varētu pasludināt  trešo ZIEMEĻU PAVASARI.

 
OSKARA LEKUNA FOTOIZSTĀDE „UZ ZIEMEĻIEM”

No 2006.gada 10.maija līdz 30.jūnijam Ziemeļu Ministru padomes birojā Latvijā, Rīgā, Marijas ielā 13/3 ir skatāma Oskara Lekuna fotoizstāde "Uz ziemeļiem".

Par šīs izstādes motīvu kalpo Ievas Stūrmanes un Oskara Lekuna 2004.gada ceļojums no Juglas līdz Ziemeļu jūrai. Ceļojuma iedvesmas avots ir Somija, Skandināvijas daba, polārā diena, tās cilvēki un kultūra. Tas arī ir noteicis ceļojuma metodi - pārvietoties cenšoties būt iespējami tuvu dabai un retajiem cilvēkiem tajā. Fotogrāfijas papildinātas ar fragmentiem no ceļojuma dienasgrāmatas.

 
"BALTIJAS EIROREĢIONĀLĀ SADARĪBAS TĪKLA" APAĻĀ GALDA DISKUSIJA

Š.g. 6.jūnijā Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā rīko apaļā galda diskusiju, kurā aicināti piedalīties pārstāvji no visiem Latvijas eiroreģioniem un no valsts institūcijām. Diskusiju mērķis ir uzturēt un stiprināt dialogu starp eiroreģioniem un centrālajām valsts institūcijām.

Laiks: Otrdien, 6. jūnijā, plkst. 10:00 – 17:00
Vieta: Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, Rīgā, Marijas ielā 13/3 (Berga Bazārā) 
INTERREG IIIB projektā "Baltijas Eiroreģionālās sadarbības tīkls" (angl. BEN – Baltic Euroregional Network) piedalās 35 partneri, tajā skaitā pieci no Latvijas. Projekta mērķis ir eiroreģionu kompetences un kapacitātes celšana, veidojot tos par kompetentiem partneriem sadarbībai ar nacionālajām un starptautiskām institūcijām. Šī apaļā galda diskusija ir otrā no trim projektā plānotajām. 

 
ZIEMEĻVALSTU POPULĀRĀS MŪZIKAS KOLEKCIJA

Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā bibliotēkā, Rīgā, Marijas ielā 13/3, izveidota pasaules atzinību ieguvušās populārās Ziemeļvalstu mūzikas kolekcija.

Kolekcijā pieejami tādu izpildītāju mūzikas ieraksti, kas iekarojuši popularitāti un stabilu vietu ne tikai savās zemēs, bet arī ārzemju mūzikas topos. Ierakstus no tādām populārām Ziemeļvalstu grupām kā Röyksopp, Kings of Convenience, Madrugada, Jaga Jazzist no Norvēģijas, The Concretes, Jose Gonzales, Dungen, Radio Dept, The Concretes, The Hives, Knife, The Soundtrack Of Our Lives, Nicolai Dunger, Caesars no Zviedrijas, Emiliana Torrini, Sigur Ros, Mum, Eberg no Islandes un Mew no Dānijas var noklausīties Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā bibliotēkā uz vietas vai aizlienēt, lai klausītos mājās.

Aicinām labas mūzikas cienītājus tuvāk iepazīties ar Ziemeļvalstu mūziku un pievienotos Ziemeļvalstu mūzikas fanu pulkam!
 
 
LEKCIJU CIKLS "KULTŪRŠOKS"
 
United Intimacy un LOKOMOBILE sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā aicina radošo organizāciju pārstāvjus – māksliniekus, kultūras menedžerus, kultūras studentus un citus interesentus - uz sarunām ar zinātniekiem! „Kultūršoka” lekcijas notiek reizi mēnesī – ieeja bez maksas. Pēc lekcijas - neformāla diskusija, kuras laikā klausītāji var uzdot jautājumus vai apstrīdēt lektora teikto.

Sadarbībā ar radio „Naba” lekciju ieraksta un pārraida mēneša pēdējā svētdienā plkst. 16.00, kā arī publicē internetā teātra grupas United Intimacy mājas lapā www.unitedintimacy.lv. Pirmā lekcija notika 11. aprīlī - sociālantropoloģe Baiba Bela-Krūmiņa iepazīstināja klausītājus ar dzīvesstāstu pētniecību (www.dzivesstasts.lv), otrā lekcija - 9.maijā - molekulārbiologs Juris Šteinbergs runāja par tēmu "Gēnu testēšana Latvijā".
 
3. LEKCIJA
Otrdien, 6. jūnijā plkst. 18.00, lektors -  Kārlis Bērziņš, astronoms, tēma "Cilvēks un Visums"

Lekcijā būs iespējams:

  • sakārtot priekšstatus par Visuma vecumu, uzbūvi un attīstību,
  • iepazīt modernās kosmoloģijas sasniegumus,
  • uzzināt par Kosmosa ietekmi uz cilvēka ikdienu.

Pēc lekcijas - neformāla diskusija, kuras laikā klausītāji aicināti uzdot jautājumus vai apstrīdēt lektora teikto.
Klausīties gribētājus lūdzam iepriekš pieteikties pa e-pastu: elina@unitedintimacy.lv
Tālrunis informācijai – 6578940 (Elīna).

ORGANIZATORI
Teātra grupa UNITED INTIMACY
Radošā apvienība LOKOMOBILE - domubiedru grupa, kurā apvienojušies jaunie teātra mākslinieki un kultūras projektu vadītāji ar mērķi veicināt teātra mākslas jaunradi un attīstību, kā arī paplašināt šīs mākslas robežas, sadarbojoties ar citu mākslas un kultūras nozaru profesionāļiem.