2006. gada septembris

GRĀMATU UN BIBLIOTĒKU GADATIRGUS GĒTEBORGĀ, 21.-24.septembris
 
Gēteborgas Grāmatu un bibliotēku gadatirgus ir lielākā satikšanās vieta literatūrai un viens no nozīmīgākajiem kultūras pasākumiem Ziemeļvalstīs, kas šogad notiek jau 22. gadu. 2005.gadā gadatirgus galvenā tēma bija mūsu kaimiņu lietuviešu literatūra. Šogad, no 21.-24.septembrim, pasākumus cauraudīs izteiksmes brīvības tēma. Par izteiksmes brīvību semināros uzstāsies un diskutēs vairāk nekā 700 autori, publicisti, žurnālisti un citi intelektuāļi no visas pasaules kopā 400 semināros.

Sīkāka informācija: http://www.bok-bibliotek.se

  
PAPILDINĀTĀS EKSPERIMENTĀLĀS MŪZIKAS KOLEKCIJAS PREZENTĀCIJA
 
Pirms gada Ziemeļu Ministru padomes biroja bibliotēkā tika izveidota Ziemeļvalstu eksperimentālās mūzikas kolekcija, kurā klausāmi eksperimentālās mūzikas un tematisko materiālu ieraksti no Islandes, Somijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Dānijas. Sadarbībā ar lielākā nepieradinātās mūzikas un video festivāla Baltijā „Skaņu Mežs” organizatoru Viestartu Gailīti, eksperimentālās mūzikas kolekcija ir papildināta ar vairākiem jauniem Ziemeļvalstu izpildītāju ierakstiem.  

Š.g. 7.septembrī plkst.20:00 Ziemeļu Ministru padomes biroja telpās (Rīgā, Marijas 13/3) visi interesenti tiek aicināti uz Eksperimentālās mūzikas papildinātās kolekcijas prezentāciju. Prezentāciju vadīs Viestarts Gailītis. Prezentācijas viesis būs BJ Nilsen no Zviedrijas.

Nilsenu interesē skaņas daba, tās ietekme uz cilvēkiem, vides skaņas, kā arī laika un telpas izpratne caur skaņu.

Interesentus lūdzam pieteikties pa tālruni: 7820089, jo vietu skaits ierobežots.

Ar mūzikas kolekciju var iepazīties Ziemeļu Ministru padomes biroja mājas lapā: http://www.norden.lv/Norden_LV/Music.htm. Visi interesenti mūzikas ierakstus var klausīties Biroja bibliotēkā uz vietas, bet bibliotēkā reģistrētie lasītāji var aizņemties šos diskus arī līdzi nešanai.