Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma kultūrai

Paplašinātā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma kultūrai reģiona māksliniekiem un kultūras darbiniekiem dod iespēju izveidot pamatu inovatīvai, dinamiskai Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mākslas un kultūras dzīvei. Iepriekšējā Ziemeļvalstu mobilitātes programma šobrīd tiek atvērta arī dalībniekiem no Baltijas valstīm un, kopā ar Ziemeļvalstīm un autonomajiem apgabaliem, darbojas pēc vienlīdzīgiem principiem. Jauno mobilitātes programmu finansē Ziemeļvalstis un Baltijas valstis vienādā apjomā pamatojoties uz relatīvo katras valsts ekonomikas apmēru. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma kultūrai sāks darboties no šī gada februāra.

„Šī programma ir jauns sākums profesionālu mākslas un kultūras darbinieku sadarbībai Ziemeļvalstu-Baltijas valstu reģionā. Programma dod iespēju profesionāliem mākslas un kultūras darbiniekiem veidot forumu, kopīgi strādājot un daloties pieredzē. Šī programma noteikti stiprinās kultūras attīstību mūsu reģionā un   akcentēs sadarbības nozīmi globalizācijas laikmetā”, norāda Ziemeļvalstu Kultūras Punkta direktore Bergljota Jonsdotira (Bergljót Jónsdóttir). 

 

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma kultūrai atbalsta ilgtermiņa un īstermiņa sadarbības tīklu izveidi, mākslinieku uzturēšanos un mobilitāti profesionāliem mākslas un kultūras darbiniekiem visās mākslas nozarēs.

2009. gadā programmai ir piešķirti aptuveni 1,5 miljoni eiro (11 miljoni DKK). Programma darbosies no 2009. līdz 2011. gadam, un to pārvaldīs Ziemeļvalstu Kultūras Punkts Somijā. Ziemeļvalstu Kultūras Punkts sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā nodrošinās arī visu nepieciešamo informāciju par pieteikšanās iespējām mobilitātes programmai.

Mediji un citi interesenti ir aicināti piedalīties programmas prezentācijas pasākumā 2009. gada 5. februārī no plkst. 14.00 līdz 17.00, Rīgas Mākslas telpā, Rīgā, Kungu ielā 3. Prezentācija notiks angļu valodā. Savu dalību lūdzam pieteikt līdz 3. februārim Ziemeļu Ministru padomes birojā Latvijā pa e-pastu ginta@norden.lv.

Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzam kontaktēties ar:
Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas ieviešanas departamenta direktori Daci Vilsoni, tel. 67078135,
Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā, kultūras padomnieci Gintu Tropu, tel. 67820055,
Ziemeļu Kultūras Punkta padomnieci Miru Banerjee,
tel. +358451394046.