Ekomarķējums – efektīvs instruments uzņēmējdarbības sekmēšanai

Valsts SIA „Vides projekti” un Ziemeļu Ministru padomes birojs aicina piektdien, 12.novembrī plkst. 9:00 Rīgā, Albert Hotel, Dzirnavu ielā 33 apmeklēt semināru „Ekomarķējums – efektīvs instruments uzņēmējdarbības sekmēšanai”. Piedalīties seminārā aicināti dažādu nozaru uzņēmumu un organizāciju pārstāvji, īpaši tie, kurus interesē uzņēmējdarbības attīstīšana Ziemeļvalstīs un ekomarķējuma „Nordic Ecolabel” („Zaļais gulbis”) ieviešana.

Seminārā būs iespējams uzzināt, kādi ir galvenie zaļā iepirkuma principi un aprēķināšanas instrumenti un kāpēc nepieciešanas vides pārvaldības sistēmas un ekomarķējums. Pasākuma otrajā daļā semināra dalībniekiem tiks sniegti ieteikumi, kāpēc ir lietderīgi un kā praktiski iegūstams ekomarķējums „Nordic Ecolabel” („Zaļais gulbis”), un ar ko uzņēmējiem jārēķinās, attīstot savu darbību Ziemeļvalstīs. Ziemeļu Ministru padomes biroja pārstāvis Kārlis Valters iepazīstinās dalībniekus ar Ziemeļvalstu un Baltijas mobilitātes programmu, kuras mērķis ir nostiprināt un veicināt ekonomisku sadarbību, uzņēmējdarbību, reģionālu sadarbību un inovācijas Dānijā, Igaunijā, Īslandē, Latvijā, Lietuvā, Norvēģijā, Somijā un Zviedrijā.
Aicinām pieteikties semināram līdz trešdienai, 10.novembrim http://mail.videsprojekti.lv/ekomarkejums/ vai nosūtot aizpildītu pieteikuma anketu projekta vadītājai Aijai Zučikai: aija.zucika@videsprojekti.lv. Dalība seminārā ir bez maksas, darba valodas – latviešu un angļu. Semināru vadīs žurnālists Sandijs Semjonovs.
„Zaļais gulbis” ir oficiālais Ziemeļvalstu ekomarķējums, kura mērķis ir ievērojami samazināt ikdienas patēriņa radīto negatīvo ietekmi uz vidi, palīdzot cilvēkiem izvēlēties „zaļās” jeb videi draudzīgās preces un pakalpojumus, kā arī mudinot uzņēmējus ražot videi draudzīgus izstrādājumus.  

 

Projekta par Ziemeļvalstu ekomarķējuma ieviešanu Baltijas valstīs un ziemeļrietumu Krievijā apraksts un aptauja.

Semināra programma

Reģistrācijas lapa