Iespēja pieteikties islandiešu fotogrāfa Palla Stefanssona meistarklasei‏

Reykjavík. Photo by Páll Stefánsson.ISSP sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā 20. un 21. aprīlī organizē islandiešu fotogrāfa Palla Stefansona meistarklasi LANDSCAPE AND MANSCAPE: RĪGAS NOMALE. Dalībnieki strādās kopā ar fotogrāfu, žurnāla Iceland Review redaktoru un attēlu redaktoru Pallu Stefansonu, kurš pazīstams ar savām lielformāta Islandes ainavām. Fotogrāfs ir apceļojis teju visu pasauli strādājot pie ilgtermiņa dokumentāliem projektiem, piemēram, “Futbola nākotne” (The Future of Football) un topošo grāmatu “Desmit pasaules vispiesārņotākās vietas” (World’s Ten Most Polluted Places). 2-dienu meistarklase Rīgā un Bolderājā iekļaus iepazīšanos ar pasniedzēja darbiem, tematisko dalībnieku portfolio apskati un vienas dienas izbraucienu ar praktiskiem fotogrāfijas uzdevumiem, kopīgo rezultātu izvērtējumu, un atsauksmēm no pasniedzēja. Meistarklase aptvers ne tikai tradicionālo ainavas fotogrāfiju, bet arī “manscape” - cilvēka veidotas ainavas tematiku, pētot attiecības starp dabu un cilvēka radītām struktūrām, un to vizuālo reprezentāciju.

Meistarklase ir paredzēta fotogrāfiem, fotogrāfijas un mākslas studentiem un augsta līmeņa amatieriem, kurus interesē ainavas fotogrāfija, kā arī dokumentālā fotogrāfija kopumā. Darba valoda: angļu. Meistarklasē piedalīsies ne vairāk kā 15 dalībnieki. Dalības maksa 30 LVL. Meistarklases cena iekļauj organizatoriskās izmaksas un autobusu (neiekļauj pusdienas). Pretendenti ir aicināti iesūtīt īsu fotogrāfa darbības un motivācijas aprakstu (līdz 1500 zīmēm) uz e-pastu office@issp.lv, pievienojot portfolio (vai saiti uz mājaslapu) ar 10-15 fotogrāfijām ainavas/ dokumentālajā žanrā. Pieteikumus var sūtīt latviski vai angliski; dalībai meistarklasē nepieciešamas angļu valodas zināšanas. Kvalitatīvi pieteikumi, kas atbilst atlases kritērijiem, tiks akceptēti rindas kārtībā. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2012.gada 10.aprīlis, plkst. 24:00. Kontaktinformācija: office@issp.lv, t. + 371 27842875 , + 371 29711721. 

Fotogrāfs PALLS STEFANSONS (PÁLL STEFÁNSSON) ir dzimis Islandes ziemeļos 1958. gadā. Pēc fotogrāfijas studijām Zviedrijā viņš 1982. gadā pievienojās Iceland Review žurnālam kā fotogrāfs, vēlāk kļūstot arī par attēlu redaktoru un galveno redaktoru. Palls Stefansons ir izdevis vairāk nekā 20 grāmatas, kā arī veidojis reklāmas un komerciālus darbus tādām organizācijām kā Leica, Hasselblad,  Panasonic, IKEA, Volkswagen un UNESCO, kas viņu izvēlējās par vienu no 20 fotogrāfiem, kas dokumentē pasaules vēsturiskā mantojuma vietas. Pallam Stefansonam ir bijušas izstādes visos pasaules kontinentos, izņemot Antarktīdu. Viņa lielformāta Islandes panorāmas izstādē Ņujorkas Dabas vēstures muzejā apskatīja gandrīz miljons cilvēku. Fotogrāfa darbi publicēti daudzos starptautiskos izdevumus, tai skaitā Time, National Geographic, Newsweek, Geo, W, Sunday Times Magazine un Vācijas Vogue

Palla Stefansona Islandes ainavu izstāde, būs skatāma no 20.aprīļa Ziemeļu Ministru padomes birojā Marijas ielā 13/3, Berga Bazārs, Rīga (atklāšana šā gada 19.aprīlī, plkst.18:00)

Palla Stefansona publiskā lekcija notiks 20.aprīlī, plkst. 18:00, kinoteātrī K.Suns. Ieeja bez maksas.