NORDIC LOOK Rīgas modes nedēļā

Rīgas modes nedēļas laikā projekts NORDIC LOOK piedāvā vairākus interesantus pasākumus:
4. novembrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.30 viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija notiks informatīvais seminārs dizaineriem "Individuālais modes dizaineris – veiksmes formula". Semināru vadīs Rīgas modes nedēļas dalībniece, viena no pazīstamākajām Somijas dizainerēm Hanna Sarēn (Hanna Saren). Dizainere dalīsies pieredzē kā nodibināt un attīstīt savu zīmolu, kā sadarboties ar plaša patēriņa apģērbu ražotājiem un realizētājiem, kā veiksmīgi veidot mārketingu un realizēt saražotās preces. Latvijas apģērbu ražošanas kompānijas „Solutions” direktore Ginta Ozoliņa stāstīs par pieredzi darbā ar dizaineriem un ražotāju prasībām. Tāpat par savu pieredzi darbā ar ražotājiem un pārdevējiem stāstīs Ukrainas dizainere Lilija Pustovita.

Īpaša vieta semināra programmā atvēlēta ekoloģiskās modes jautājumam un pārstrādāto audumu izmantošanai ekskluzīvo apģērbu ražošanā. Par šīm tēmām reflektēs Igaunijas modes māksliniece Reet Aus un Helsinki Design Week direktors Kari Korkmans (www.helsinkidesignweek.com). Kari Korkmans prezentēs Ziemeļvalstu modes asociācijas iniciatīvu projektu NICE (www.nicefashion.org/en). Projekts NICE apvieno programmu un instrumentus, kuri paredzēti ekonomiski stabila un ekoloģiski labvēlīga dizaina radīšanai un modes preču ražošanai. Dalība seminārā visiem interesentiem ir bezmaksas, semināra valoda – angļu. Reģistrācija pa e-pastu: pr@bffederation.com. Seminārs tiek organizēts sadarbībā ar Baltijas modes federāciju 4. novembrī plkst. 16.00 Skandināvu dizaina veikalā INRE, Brīvības iela 31, tiks atklāta eksperimentālu dāņu adījumu izstāde KNIT:STRIK, kas atklās adījumu un dizaina nebeidzamās iespējas un plašo potenciālu. Dāņu dizains sevī ietver daudz vairāk kā tikai minimālistisku estētiku. Nevajag vienmēr gaidīt tikai funkcionālas mēbeles, taisnas līnijas un klasisku modi. Kad nonākam pie adījumu un jaunu, radošu mākslinieku apvienojuma, dāņu dizains kļūst eksperimentāls, kičīgs un spilgts.
Izstādi KNIT:STRIK organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā, Skandināvijas dizaina veikalu INRE un Koldingas dizaina skolu Dānijā.

5. novembrī plkst. 20.00 viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija Omega zālē somu dizaineres Hannas Sarēn (Hanna Saren) modes šovs. http://hannasaren.net/