Migrācija un demogrāfiskās izmaiņās Ziemeļvalstu un Baltijas reģionā

7. un 8. Martā, Tallinā, laikmetīgās mākslas muzejā KUMU notiks konference "Migrācija un demogrāfiskās izmaiņās Ziemeļvalstu un Baltijas reģionā", kur plaši tiks diskutēts par iedzīvotāju migrāciju un iedzīvotāju skaita izmaiņām Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā - Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Īslandē, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.
Brīva personu kustība ir viena no pamattiesībām Eiropas Savienībā.  Pārvietošanās brīvība ES pilsoņiem ļauj Eiropas Savienības ietvaros meklēt labākus dzīves un darba apstākļus, uzlabot savas sadzīves apstākļus, mācīties, dibināt ģimeni, sekmēt savas prasmes un paplašināt savu redzesloku citās valstīs. Migrācijas procesi un brīva darbaspēka kustība ir ārkārtīgi daudzšķautņais un sarežģīts fenomens. Pētījumi liecina, ka Ziemeļvalstīs iedzīvotāji strauji noveco, savukārt Baltijas valstīs ir plaši izplatīta emigrācija darspējīgo iedzīvotāju vidū, kas rada gan demogrāfiskus un sociālus, gan ekonomiskus izaicinājumus.

Konferences laikā tiks sniegts pārskats par pētījumiem migrācijas jautājumos un par darbaspēka kustību reģiona ietvaros.
Konferences valoda: angļu valoda. 
Dalība konferencei jāreģistrē līdz 2013.gada 1.martam http://migratsioonikonverents.lapub.ee/en/
Vairāk informācijas: www.norden.ee/en/regional-cooperation/population-development