Dānijas „Noma” – pasaules labākais restorāns

Restorāns Noma, kas atrodas Kopenhāgenā, ir ticis atzīts par labāko pasaulē, gūstot uzvaru Lielbritānijas ēdienu apskates žurnāla Restaurant Magazines ikgadējā 50 labāko restorānu topā. Iepriekšējo gadu uzvarētājiem - spāņu El Bulli un britu The Fat Duck – šoreiz nācās samierināties ar otro un trešo vietu.

50 labāko ēdiena baudīšanas vietu topā ir izdevies iekļūt arī citiem „ziemeļniekiem”: Chez Dominique Somijā (23.vieta), kā arī zviedru Mathias Dahlgren (25.vieta) un Oaxen Skärgårdskrog (42.vieta). 

Noma, kas saīsinājumā no dāņu valodas nozīmē „ziemeļu ēdiens”, pērngad ir ticis atzīts par trešo labāko pasaulē, un tam ir piešķirtas divas Michelin zvaigznes. Restorāna šefpavārs un viens no tā līdzīpašniekiem, Renē Redzepi (René Redzepi), aktīvi tiecas popularizēt Skandināvijas virtuvi reģionālā un globālā mērogā un ir iecelts par īpašo vēstnieku Ziemeļu Ministru padomes administrētajai programmai New Nordic Food. Tās ietvaros tiek popularizēta Ziemeļvalstu ēdienu un kulinārijas kultūra, kā arī tiek attīstīta Skandināvijas gastronomijas tūrisma nozare.

2008. gadā restorānā Noma viesojās arī raidījums Ziemeļu Puse:


Nordic style / Ziemelu puse Episode 3 from Vides filmu studija on Vimeo.