Ziemeļu Padome: Baltic Pride aizliegšana ir nepamatota

Ziemeļu Padomes prezidents Helgi Hjorvars (Helgi Hjörvar) ir asi reaģējis uz Viļņas tiesas lēmumu nepiešķirt atļauju Baltijas praida 2010 (Baltic Pride 2010) gājiena rīkošanai Viļņā š.g. 8. maijā. 

„Ziemeļu Padomei ir svarīgi, ka arī turpmākā sadarbība starp Ziemeļvalstīm un trim Baltijas valstīm balstās uz tādiem pamatvērtību vaļiem kā demokrātija, vārda brīvība un cilvēktiesības,” tā Helgi Hjorvars, Ziemeļu Padomes prezidents.  

Baltijas praids jeb Baltic Pride ir Lietuvas, Latvijas un Igaunijas homoseksuālu, transseksuālu un biseksuālu personu kopīga ikgadēja manifestācija. Pērn tā tika aizsākta Rīgā, šogad to bija paredzēts turpināt Lietuvas galvaspilsētā, bet nākamgad –Tallinā vai Tartu.

„Praida gājiena aizliegums ir pārkāpums pret vārda un biedrošanās brīvībām, un mums pret to jāpauž skaidri nosodoša nostāja,” saka H.Hjorvars.

5. maijā Viļņas apgabala administratīvā tiesa nolēma aizliegt sestdien Lietuvas galvaspilsētā paredzēto Baltijas praida gājienu, pamatojot to ar iespējamām nekārtībām, kas varot izcelties gājiena laikā. Tiesas lēmums ir ticis pārsūdzēts.

» Ziemeļu Padome ir sadarbojusies ar Baltijas valstīm kopš 1990. gada, kā rezultātā visās trijās valstīs tika dibināti Ziemeļu Ministru padomes pārstāvniecības.