VIDEO: Rīgā top jauns mūzikas festivāls

NCM Office in Latvia: A new music festival underway in Riga from Ziemeļu Stāsti on Vimeo.  

”Esmu iemīlējies Rīgā, jo šeit mūzikā ir saglabājies kaut kas no tā, kas daudz kur citur 1970. gados tika zaudēts,” saka trombona virtuozs, pasaulē pazīstams mūziķis un komponists Kristians Lindbergs (Christian Lindberg), kurš ir iesaistījies darba grupā par starptautiska klasiskās mūzikas festivāla rīkošanu Rīgā 2012.gadā. 

Festivāla sākotnējo nosaukumu “Riga Resonance” ir nomainījis  “NB8 Classical Music Festival”, lai vairāk akcentētu festivāla reģionālo amplitūdu - Ziemeļu un Baltijas valstis. Festivāla pamatideja ir stiprināt kulturālās saites starp reģiona valstīm un rast iespējas jauno talantu izaugsmei. Jauniem izpildītājiem tiks dota iespēja pierādīt savu varējumu, ne tikai savstarpēji sacenšoties, bet arī uzstājoties kopā ar pasaules vadošajiem mūzikas profesionāļiem.

Darba grupā ietilpst Kristians Lindbergs (Christian Lindberg), Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Imants Gross, diriģents un “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē, kā arī mārketinga un sabiedrisko attiecību eksperts Pērs-Anderss Jemtnēss (Per-Anders Jämtnäs). 

Saruna par festivāla ideju un mērķiem norisinājās Spīķeros, kur ar meistaru tikās diriģents Normunds Šnē un Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā vadītājs Imants Gross. Nebijām gaidījuši, ka meistara balss tik ļoti līdzināsies viņa instrumentam, tāpēc vietām kameras mikrofons to nav spējis "izturēt".

» Iepazīsties: www.ziemelustasti.lv