Dāgfins Heibrotens (Dagfinn Høybråten) Ziemeļu Ministru padomes jaunais ģenerālsekretārs

Norvēģu politiķis Dāgfins Heibrotens Ziemeļu Ministru padomes ģenerālsekretāra amatā stājās pirmdien, 4.martā, nomainot islandieti Haldoru Asgrimsonu, kas šajā amatā nostrādāja sešus gadus. Jaunā ģenerālsekretāra mērķis ir attīstīt un stiprināt Ziemeļvalstu sadarbību, jo viņaprāt, reģionā ir daudz neizmantota sadarbības potenciāla.  
-„Ar gandarījumu pieņemu šo izaicinājumu pilnveidot un stiprināt Ziemeļvalstu sadarbību. Ziemeļvalstīm ir spēcīga vēsturiskā un kultūras kopība. Un mums līdz šim ir uzkrāta būtiska pieredze sadarbības jautājumos. Bet potenciāls ir daudz lielāks par līdz šim paveikto. Stājoties ģenerālsekretāra amatā es raugos uz to kā iespēju, lai realizētu jaunas sadarbības formas.”
- „Ziemeļvalstu sadarbība vistiešākajā veidā attiecas uz vairākumu mūsu pilsoņu ikdienā. Helsinku līguma* pamatbūtība, par vienlīdzīgu attieksmi pret ikvienu Ziemeļvalstu iedzīvotāju, joprojām ir ļoti aktuāla. Ziemeļu Ministru padome turpina diskusijas par to, kā attīstīt sadarbības vīzijas. Arī Ziemeļu Padome ir izteikusies par manu līdzdalību Ziemeļvalstu sadarbības racionalizēšanā un attīstībā. Tā ir politiskās gribas izpausme, ko es, ar sekretariāta līdzdalību un aktīvu darbu, līdzēšu sasniegt”, stājoties amatā atzina Heibrotens.

Dāgfina Heibrotena politiķa karjera veidojusies pēdējos 30 gadus, kad viņš, kā Kristīgās demokrātu partijas pārstāvis darbojies Ziemeļu Ministru padomes darba lietu, sociālo lietu un veselības nozarēs. No 2007.līdz 2008.gadam pildījis Ziemeļu Padomes prezidenta pienākumus. Viņam ir plaša pieredze kā ierēdnim. 
"Ģenerālsekretāra loma ir būt vienojošajam elementam starp ierēdņiem un politiķiem, tāpēc uzskatu, ka mana iepriekšējā pieredze abās jomās, šajā amatā būs priekšrocība. Zinu, kā notiek politiskie procesi, kā tiek pieņemti lēmumi un kā tie tiek realizēti. Atbildība vienmēr ir politiķu pusē. Ieņemot šo svarīgo ierēdņa lomu, uzskatu, ka ļoti būtiski ir izrādīt cieņu pret politiķiem un viņu veidoto politiku", secina Dāgfins Heibrotens, jaunais Ziemeļu Ministru padomes ģenerālsekretārs.
*1962.gadā parakstītais sadarbības līgums starp Somiju, Zviedriju, Dāniju Norvēģiju un Īslandi