Eiropas filmu festivāls EiroKinoKrāsas

7.maijā plkst. 19.00 ar zviedru režisora Nilsa Ardena Opleva (Niels Arden Oplev) 2009. gada filmu „Meitene ar pūķa tetovējumu” Kino „Rīga” tiek atklāts Eiropas filmu festivāls EiroKinoKrāsas.

Meitene ar pūķa tetovējumu” ir Stīga Lāršona (Stieg Larsson) tāda paša nosaukuma grāmatas ekranizācija, kas ir par sensāciju kļuvušās „MILENNIUM” triloģijas pirmā daļa.  Tā ir tulkota un pārdota vairāk nekā 8 miljonu eksemplāru visā pasaulē – tai skaitā arī Latvijā, bet filma ir kļuvusi par Zviedrijas filmu vēsturē pelnošāko filmu. 

7.maijā plkst. 22.00 ar Kannu kinofestivāla Grand Pri ieguvušo itāļu filmu par mafiju „Gomora” sāksies festivāla FILMU NAKTS, kurā par vienu biļeti 4Ls vērtībā visas nakts garumā būs iespēja redzēt 4 filmas – 4 trillerus. Pēc itāļu „Gomoras” sekos franču psiholoģiskais trilleris „Cilvēcības jautājums” ar izcilo Metjū Almeriku (Mathieu Amalric „Skafandrs un tauriņš”) galvenajā lomā. Tai sekos psiholoģiskas spriedzes caurstrāvotā dāņu filma „Kandidāts”. FILMU NAKTI noslēgs kāda profesionāla slepkavas stāsts beļģu filmā „Alcheimera lieta”.
Biļetes uz FILMU NAKTS filmām iespējams iegādāties tikai līdz 7.05.2010. plkst. 23.00.

Paralēli klasiskajiem trilleriem, Kino „Rīga” mazā zālē tiek piedāvāta vides problemātikai veltīta dokumentālo filmu programma. 7. maijā plkst 19:30 būs iespēja redzēt zviedru dokumentālo filmu „East Indianman – Celjojums uz Ķīnu un atpakaļ” par burukuģa Ostindiefararen Goteborg ceļojumu uz Ķīnu, bet plkst. 21:30 būs skatāma čehu dokumentālā filma par mūsdienu sabiedrības auto-matizāciju „Auto*Mate”.

Visas festivāla filmas būs skatāmas oriģinālvalodā, ar angļu subtitriem, nodrošinot sinhrono tulkojumu austiņās latviešu valodā.

» Festivāla filmu programma.

Vairāk informācijas: http://www.kinoriga.lv/lv/