Ziemeļvalstu uzmanības lokā ES Stratēģija Baltijas jūras reģionam

ES Stratēģija Baltijas jūras reģionam nevar tikt īstenota bez aktīvas reģionālo sadarbības partneru iesaistes. Tāds bija secinājums pēc Startēģijai veltīta semināra, kas norisinājās š.g. 29. jūnijā Briselē.

Semināru ar nosaukumu „ES Stratēģijas Baltijas jūras reģionam realizācija caur Ziemeļvalstu-Eiropas sadarbību” kopīgi organizēja Ziemeļu Ministru padome, neformālā Baltijas jūras grupa un Eiropas Komisija, pulcējot 200 dalībniekus no visa Baltijas jūras reģiona.    

Ziemeļu Ministru padome arī turpmāk kā vienu no savas darbības prioritātēm izvirzīs ES Stratēģijas Baltijas jūras reģionam Rīcības plānu. Esam gatavi dot savu ieguldījumu visos startēģijas darbības līmeņos, un uzraudzīt, lai Stratēģija aizvien atrastos politiskās darba kārtības augšgalā, semināra laikā teica Ziemeļu Ministru padomes ģenerālsekretārs Haldors Āsgrimsons (Halldór Ásgrímsson).

Tāpat H.Āsgrimsons uzsvēra, ka Ziemeļu Ministru padome ar tās 16 Ziemeļvalstu institūcijām un vietējām pārstāvniecībām Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un ziemeļrietumu Krievijā piedāvā unikālu sadarbības tīklu, ko var veiksmīgi izmantot Stratēģijas vajadzībām.

» Lasīt vairāk