Globālie izaicinājumi – Ziemeļvalstu iespējas

- Ziemeļvalstu sadarbībā jāizmanto iespējas, ko sniedz globalizācijas izaicinājumi, uzsvēra Ziemeļu Ministru padomes ģenerālsekretārs Haldors Asgrimsons uzstājoties Ziemeļvalstu globalizācijas forumā, kas 8. un 9. aprīlī notika Zviedrijas ziemeļos, Riksgrensenā.

- Globalizācijas dinamika pieprasa lauzt tradicionālos darbības veidus un meklēt jaunus. Tas attiecas uz katru valsti atsevišķi tāpat kā uz Ziemeļvalstu reģionu kopumā, atzīmēja Asgrimsons. Ģenerālsekretārs uzsvēra arī to, ka šī pirmā Ziemeļvalstu ”Davosas foruma” tikšanās ir konkrēts piemērs Ziemeļvalstu ieguldījumam globalizācijā, kurā vispirms jāstiprina Ziemeļvalstu spēja konkurēt zinātnes un inovāciju jomās, lai sekmētu enerģijas, klimata un vides jautājumu risināšanu.  

Ziemeļvalstu premjeru tikšanās Riksgrensenā ir pirmais Ziemeļvalstīs notiekošais globalizācijas forums un to turpmāk plānots rīkot katru gadu. Šogad to rīko Zviedrijā, jo Zviedrija ir prezidējošā valsts Ziemeļu Ministru padomē. Nākošgad prezidentūru Ziemeļu Ministru padomē pārņems Īslande.