Veloaktivitātes visām paaudzēm

ES Dārza svētku ietvaros Vērmanes dārzā gaidāma aktīva rosība, vairākas teltis piedāvā plašu un aizraujošu programmu visiem interesentiem. Dānija kā ES prezidējoša valsts savas aktivitātes ir paredzējusi par aktuālo riteņbraukšanas tēmu. Veloaktivitātes Vērmaņdārzā organizē Dānijas Vēstniecība Latvijā, Dānijas Kultūras institūts, Rīgas Motormuzejs, Somijas Vēstniecība, Nīderlandes Karalistes vēstniecība, Britu padome, Francijas institūts Latvijā un Ziemeļu Ministru Padomes birojs Latvijā.

Plkst. 13:00 no Vērmanes dārza gaidāma koša veloparāde, kurā piedalīsies Rīgas mērs Nils Ušakovs, vairāku valstu vēstnieki Latvijā, profesionāli velobraucēji un tiek aicināti arī visi interesenti. Piesakoties iepriekš, ir iespējams arī rezervēt velosipēdu parādes izbraukšanai.
No plkst. 12:00-14:30 iespējams reģistrēties velospēlei pa Rīgas centru. Spēlē aicināti piedalīties individuāli dalībnieki vai dažādu paaudžu komandas divu cilvēku sastāvā. Sadarbojoties vairākām vēstniecībām un EUNIC pārstāvjiem ir izveidota „velotrase” Rīgas centrā, kura jāizbrauc, veicot noteiktus uzdevumus atzīmētos punktos. Spēles noslēgumā tiks izlozēta galvenā balva – velosipēds, tiks pasniegtas vairākas veicināšanas balvas, savukārt paaudžu pārus gaida īpaši pārsteigumi.
Visas dienas garumā no plkst. 12:00 Vērmanes dārzā gaidāmas arī vairākas veloaktivitātes uz vietas. „Iemāci vecmāmiņai braukt ar riteni!” ir sauklis atraktīvai velonoteikumu un braukšanas atkārtošanai, īpaši orientējoties uz vecāko paaudzi un iedrošinot arī vecmāmiņas un vectētiņus pārvietoties ar velosipēdu. Tiks stāstīti jaunākie velonoteikumi, apgūta pareiza pagriezienu rādīšana, sniegts ieskats drošības noteikumos sev un velosipēdam un informācija par velotiesību iegūšanas iespējām.
Sadarbībā ar Rīgas Motormuzeju aktivitātē „Saliec velo!” interesenti tiek aicināti pārliecināties par savām velosipēda detaļu zināšanām, to pareizu novietojumu un nosaukumiem. Jaunākos Vērmaņdārza apmeklētājus gaidīs radoša zīmēšana, savukārt pavisam mazie varēs iekāpt Christiania bike kastē un izvizināties pa Vērmaņdārzu.

ES dienas pasākuma organizatori: Ārlietu ministrija / Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā / Eiropas Parlamenta Informācijas birojs / Labklājības ministrija / Rīgas dome / Eiropas Savienības dalībvalstu vēstniecības Rīgā. Pasākumu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

Pieteikšanās velosipēda nomai uz veloparādi: dki@dki.lv