Tikšanās ar norvēģu sociālantropoloģijas profesoru un rakstnieku Tomasu Hillannu Ēriksenu

Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā 14. septembrī plkst. 18.00 aicina uz tikšanos ar norvēģu sociālantropoloģijas profesoru un rakstnieku Tomasu Hillannu Ēriksenu sakarā ar viņa grāmatas „Saknes un pēdas” izdošanu latviešu valodā.  Ar Tomasu Hillannu Ēriksenu sarunāsies RSU sociālantropologs Klāvs Sedlenieks. Pasākums notiks Ziemeļu Ministru padomes birojā Marijas ielā 13 / k.3 (Berga bazārā) Rīgā;  saruna - angļu valodā.
Grāmatā „Saknes un pēdas” liela uzmanība  pievērsta cilvēka identitātes veidošanās procesiem, brīvības un drošības aspektiem un to mijiedarbībai mūsdienu sabiedrībā.

Autors atklāj to, kas notiek ar identitāti, kad tā kļūst par politiska satura plakātu un to, cik svarīgi ir izprast, kā reliģija tiek izmantota politikā. Grāmatu no norvēģu valodas tulkojusi Ilze Kačevska un to izdod apgāds „Zvaigzne ABC”.

 

Latvijas lasītājiem ir pieejama Ēriksena grāmata "Mirkļa tirānija”, kuru 2004. gadā izdeva apgāds „Norden AB”.

 

Tomasa Hillanna Ēriksena vizīti Latvijā organizē Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību, apgādu “Zvaigzne ABC”, RSU Sociālās antropoloģijas maģistrantūras programmu un Latvijas Antropologu biedrību.