Ceļojošā plakātu izstāde Drop by Drop (Pilienu pa pilienam) būs skatāma Rīgā

Wasting water will kill the future by Daniele Gaspari  (Italy)Ceļojošā plakātu izstāde „Drop by Drop” Rīgā būs skatāma no 12. līdz 20. septembrim Ziemeļu Ministru padomes birojā, Marijas ielā 13/3 (Berga Bazārs), Rīgā. Izstādē būs skatāmi 20 reklāmas plakāti par dzeramo ūdeni kā izsīkstošu resursu pasaulē, īpašu uzmanību pievēršot ūdens resursu efektīvākai izmantošanai un ūdens lietošanas paradumiem ikdienā. Plakāti konkursa kārtībā tika izvērtēti no iesūtītajiem 3500 darbiem. Izstādei konkursa žūrija izvēlējās 20 labākos reklāmas plakātus. Konkursā piedalījās mākslinieki no 45 Eiropas valstīm. No Latvijas plakātu konkursā piedalījās mākslinieki Kristiāna Kārkliņa, Aleksandrs Jerašovs un Ilva Kalnbērza.
Konkursa galveno balvu 5000 Eiro saņēma mākslinieks no Itālijas Daniels Gasparī (Daniele Gaspari) par plakātu „Ūdens izniekošana nogalinās nākotni” („Wasting water will kill the future”). Publiskajā balsojumā uzvarēja dizaineris no Turcijas Topraks Onurs (Toprak Onur) ar plakātu „Glābiet savus bērnus” („Save your children”), savukārt jauniešu balvu ieguva māksliniece no Ungārijas Estere Sigeti (Eszter Szigethy) par plakātu „Glābiet zemes iemītniekus” („Save Earthlings”).

Plakātu konkurss tika organizēts saistībā ar ANO konferenci par ilgtspējīgu attīstību „Rio+20”, kas notika 2012. gada jūnijā Riodežaneiro. Izstādi nodrošina ANO reģionālais informācijas centrs (UNRIC) sadarbībā ar ANO Vides programmu (UNEP), ANO Augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos biroju un Ziemeļu Ministru padomi. Izstādes tapšanu atbalstījis viens no pasaules vadošajiem sūkņu ražotājiem „Grundfoss”.
Ar visiem konkursam iesūtītajiem plakātiem var iepazīties apmeklējot saiti www.dropbydrop.eu
Izstādes „Drop by Drop” (Pilienu pa pilienam) noslēgumā, 19. septembrī, Ziemeļu Ministru padomes birojs aicinās visus interesentus uz diskusiju par ūdens lomu mūsu sadzīvē. Lektors Rīgas Tehniskās universitātes profesors Tālis Juhna.