DIREKTORU MAIŅA ZIEMEĻU MINISTRU PADOMES BIROJĀ LATVIJĀ

Hannes Petersenas Refslundas līgums kā ZMP biroja direktora vietas izpildītājai beidzas š.g. jūnija beigās. Sākot ar š.g. 1.jūliju, ZMP biroja Latvijā direktors ir Imants Gross. I.Gross ir dzimis un uzaudzis Zviedrijā, taču pateicoties tam, ka vecāki ir latvieši, viņa dzīve gan personīgā, gan profesionālā ziņā daudzus gadus ir bijusi saistīta ar Latviju.

Imantam Grosam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze starptautiskās attiecībās, biznesa attīstībā, vadībā, kā arī diplomātijā un politikā Skandināvijā, Baltijas jūras reģionā, ES un Āfrikā. Viņam ir arī pieredze valsts uzņēmumu restrukturizācijā un privatizācijā, reģionālā menedžmentā un attīstībā, starptautiskā mārketingā, projektu vadībā, ieskaitot projektus ar nekustamo īpašumu u.c.

I.Gross ir strādājis kā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Pārstāvniecības Zviedrijā vadītājs (2003-2005), Komandas vadītājs / mārketinga direktors ES Phare programmai Latvijas Privatizācijas aģentūrā (1995-1997). No 1991-1996 I.Gross bija Latvijas vēstnieks Zviedrijas Karalistē, kā arī akreditētais Latvijas vēstnieks Norvēģijas Karalistē. Pēdējā laika darbavietas ir SIA “REALBALTIC” un SIA “LETEL”, kur viņš ieņem valdes priekšsēdētāja amatu.

Imantam Grosam ir maģistra grāds starptautiskajās tiesībās (iegūts Briseles Universitātē). Viņa dzimtās valodas ir latviešu un zviedru, turklāt I.Gross brīvi pārvalda arī angļu un vācu valodas.