EIROPAS IDENTITĀTE NESENO NOTIKUMU DĀNIJĀ UN EIROPAS SAVIENĪBĀ KONTEKSTĀ

Ceturtdien, 23.februārī plkst. 18:00 notiks paneļdiskusija par Eiropas identitāti neseno notikumu Dānijā un ES kontekstā. Paneļdiskusijas norises vieta: Dānijas Kultūras institūts, Rīgā, Marijas ielā 13/3 (Berga Bazārs).

Trīs akadēmisko aprindu pārstāvji - Daniels Taršiss (Daniel Tarschys), bijušais Eiropas Padomes ģenerālsekretārs, pašreiz - Stokholmas Universitātes profesors (Zviedrija), Like Frīse (Lykke Friis), bijusī „Dānijas Industrijas” Eiropas politikas nodaļas vadītāja, pašreiz – nesen ievēlētā Kopenhāgenas Universitātes prorektore (Dānija) un Žaneta Ozoliņa, Latvijas Universitātes Sociālo Zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas profesore (Latvija) diskutēs par aktuāliem notikumiem Eiropā un mēģinās rast atbildes uz jautājumiem: Kas ir Eiropas (Savienības) identitāte? Vai tāda eksistē?

Nesenie notikumi Eiropā - referendumi Nīderlandē un Francijā, dāņu karikatūru krīze - liek uzdot virkni jautājumu: Vai pastāv Eiropas solidaritāte? Varbūt Savienība pastāv tikai tik ilgi, kamēr ir kopīgas intereses? Kādas ir ”Eiropas pamatvērtības”? ES devīze ir „Vienota dažādībā” – vai tas atbilst patiesībai? Kā vienot daudzās tautas, reliģijas un kultūras Eiropas Savienībā?

Pasākums notiks angļu un latviešu valodā ar sinhrono tulkojumu uz latviešu / angļu valodu. Interesenti tiek lūgti pieteikties pa tālruni 7289994, jo vietu skaits ierobežots.

Paneļdiskusiju organizē Dānijas Kultūras institūts, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā un Eiropas Kustība Latvijā.