GRĀMATAS „NABAGI PILĪS” PREZENTĀCIJA

Latvijā labi pazīstamais rakstnieks, publicists, polārpētnieks, fotogrāfs un filmu autors Ivars Sīlis ir dzimis Latvijā. 1944. gadā viņa ģimene devās bēgļu gaitās un nokļuva Dānijā. Vairākus gadus Ivars Sīlis dzīvojis dažādās filtrācijas nometnēs, pēc kara palicis Dānijā. Tur strādājis par inženieri, veidojis dokumentālas filmas, ir bijis lāču un ziemeļbriežu mednieks, kā arī zinātnisko ekspedīciju vadītājs Grenlandē, Kanādā un Norvēģijā.

Izdevniecība “Nordik” klajā laidusi Ivara Sīļa grāmatu “Nabagi pilīs”. Grāmata ir autobiogrāfisks stāsts, par autora bērnību - par laiku, kad no dzimtās Vestienas 1944. gadā viņš kopā ar māti un brāli devās bēgļu gaitās. Pēc dramatiskā ceļojuma ar kuģi pāri jūrai Sīļa ģimene Otrā pasaules kara beigās nonākusi Dānijā. Autors apraksta dzīvi Frīhavnā, filtrācijas nometnēs Hillerēdē un citur. No 1945. gada 311 latviešu bēgļi savā starpā dalīja Gurres pilī Ziemeļzēlandē. Tieši tur - Gurrē -  tika nodibināts “Zemūdens” klubs, kurā pieredzējušu vīru stāstos kāri ieklausījās arī Ivars, tika iestudētas izrādes, nodibināts koris. Ap mazo zēnu mutuļoja nemierīga, krāšņi tēlaina pasaule, ko veidoja personības viņam apkārt  - dēkaiņi, godavīri, talanti, skaistas un apgarotas sievietes. Tie visi bijuši viņa pirmie audzinātāji, kas savulaik palīdzējuši veidoties Ivara Sīļa meistara acij, humora izjūtai un stāstītāja talantam.

Grāmatas prezentācija un tikšanās ar autoru notiks Ziemeļu Ministru padomes birojā Latvijā, Marijas iela 13/3, 28. martā plkst. 17.30.