IZSTĀDE "STARP DIVIEM ATSPULGIEM"

Līdz š.g. 19.augustam Ziemeļu Ministru padomes birojā ir iespēja aplūkot dāņu mākslinieces Ivonnes Gerneres un latviešu mākslinieces Vitas Lēnertes (Grasas) izstādi.

Tā ir Vitas Lēnertes „vaina”, ka dāņu māksliniece Ivonne Gernere vēl joprojām dzīvo Latvijā. Ja viņas abas 1992.gadā nebūtu satikušās Latvijas Mākslas akadēmijā, tad Ivonne jau dažus mēnešu vēlāk būtu atstājusi Rīgu (un iespējams šodien dzīvotu Taizemē, bet tas jau ir cits stāsts…). Tomēr viņas satikās – kā pasniedzēja un studente – un nolēma strādāt kopā arī ārpus akadēmijas sienām. Ivonne kļuva par Vitas privātskolnieci.

Nu jau būs pagājuši desmit gadi, kopš Ivonne pabeidza savas studijas. Gadu gaitā Vita un Ivonne ir atgriezušās pie idejas kādu dienu kopīgi sarīkot izstādi, bet līdz pat šim pavasarim šī doma tā arī neīstenojās.

Izstāde „Starp diviem atspulgiem” parāda divu mākslinieču, kas izmanto vienu un to pašu tehniku, skatījumu uz apkārtējo pasauli. Tā ir arī ļoti cieši saistīta ar laika jēdzienu un atspoguļo laiku, kas ir pagājis kopš abu mākslinieču satikšanās, laiku, kuram līdzi nāk tik daudz pieredzes.