KOPENHĀGENĀ ATKLĀTA LAURAS FELDBERGAS PERSONĀLIZSTĀDE "PUTEKĻI UN GAISMA"

Šā gada 1.septembrī Dānijā, Ziemeļu Ministru padomes galerijā Kopenhāgenā (Store Strandsgæde 18) tika atklāta latviešu mākslinieces Lauras Feldbergas personālizstāde „Putekļi un gaisma”.

Ikdienas putekļi un sapņu gaisma; sadzīviski mirkļi, kam pēkšņi pieskaras apjausma par ko lielu, trauslu un skaistu – šīs sajūtas iecerēts parādīt mākslinieces darbos. Īpaši šai izstādei tiks izveidotas instalācijas no vecām mēbelēm un sadzīves priekšmetiem, papildinot tās ar dažādiem materiāliem – smiltīm, stiklu, skaidām, akmeņiem u.c.

Māksliniece Laura Feldberga pēc izglītības ir grafiķe, bet galvenokārt strādā vides objektu un instalāciju jomā. Savos darbos māksliniece eksperimentē ar dažādiem materiāliem, telpas un vides apgūšanu un iesaistīšanu mākslas darbos. Objektu un instalāciju emocionālais saturs saistīts ar darbu materialitāti. Sadzīviski priekšmeti un izmantotie materiāli, neierasti apvienoti, palīdz radīt asociācijas, noskaņas un izjūtas.

Izstāde sasaucas ar iecerēm un pieredzi, kas gūta strādājot rezidencē Riklundgardē, Saksnēs, Zviedrijas ziemeļos. Iespēju strādāt šajā rezidencē atbalstīja Ziemeļu Ministru padomes piešķirtā Baltijas Sleipnirs stipendija.