STIKLA UN GLEZNIECĪBAS IZSTĀDE "AIZ POLĀRĀ LOKA"

Kultūras programma „Ziemeļu Pavasaris” turpinās, un no 17.marta līdz 30.aprīlim Ziemeļu Ministru padomes birojā būs skatāma Bārbalas Gulbes, Madaras Gulbis un Madaras Liepas stikla un glezniecības izstāde „Aiz polārā loka“. Izstādes atklāšana š.g. 16.martā plkst. 17.30.

Lapzeme - zeme, kura iedvesmo ar tīro un neskarto dabu. Zeme, kurā ir sajaukušās ziemeļu, dienvidu, austrumu un rietumu kultūras. Tie ir lapi somi, zviedri, norvēģi un krievi.

Kas īsti dzīvo aiz polārā loka? Un kāda dzīve ir iespējama tik tālu ziemeļos? Šie jautājumi bija galvenā motivācija trīs Latvijas māksliniecēm 2005.gadā mērot ceļu uz Somijas ziemeļiem Ziemeļu Ministru padomes radošo braucienu programmas „Baltijas Sleipnirs“ ietvaros.

Izstādē „Aiz polārā loka“ skatāmi Bārbalas Gulbes (stikls), Madaras Gulbis (gleznas) un Madaras Liepas (stikls) gūtos iespaidus Lapzemē. „Ar šo izstādi vēlamies izteikt savu mīlestību un cieņu pret ziemeļu skarbo dabu un drosmīgajiem cilvēkiem. Apbrīnojama ir ziemeļu dabas un dzīvnieku spēja izturēt aukstumu un salu, apbrīnojams ir to nemākslotais prieks, izbaudot īso vasaru un sauli. Aiz polārā loka ieraudzīto dabu un cilvēkus raksturo līdzsvars un harmonija. Ideja, ka miers un harmonija ir iespējami ikviena dvēselē, ik vienā zemes nostūrī,  ir mūsu izstādes vēstījums, iegūts aiz polārā loka.“

Izstādē būs apskatāmi nosacīti abstrakti ainaviski gleznojumi (Madara Gulbis), mozaīkas, kuras ietekmējusi seno sāmu tautas kultūras etnogrāfija (Madara Liepa) un stikla plastikas darbi (Bārbala Gulbe), noskatīti ziemeļu dabā.