ZIEMEĻU PAVASARIS IR KLĀT!

Jau otro gadu Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību, Somijas vēstniecību un Zviedrijas Karalistes vēstniecību, Dānijas Karalistes vēstniecību un Dānijas Kultūras institūts piedāvā Ziemeļvalstu kultūras pasākumu programmu „Ziemeļu Pavasaris”, kas norisināsies no marta līdz jūnijam. 

Pagājušajā gadā „Ziemeļu Pavasaris” aizsākās ar skandināvu dizaina izstādi. Skandināvu dizains kā termins, ja atceramies, radās kā brīnišķīgs sadarbības paraugs, kad 5 Ziemeļvalstis, savstarpēji sadarbojoties, nevis konkurējot,  ienesa pasaules mākslā jaunu dizaina izpratni. Līdzīgi arī radās „Ziemeļu Pavasara” ideja – katra Ziemeļvalsts piedāvā savus kultūras pasākumus, izveidojot kopīgu kultūras programmu.  Tādejādi „Ziemeļu Pavasari” varam uzskatīt jau par tradīciju.

Šogad programmā piedāvājam 6 tēmas: vizuālā māksla,   kino, literatūra, mūzika, skatuves māksla, identitāte.

Plānoti 46 pasākumi: izstādes, koncerti, filmas, dejas performances, literārie vakari, semināri, konferences u.c.  Ja iepriekšēja „Ziemeļu Pavasara” vadlīnija bija dizains, tad šogad šī tēma turpinās ar Ziemeļu Ministru padomes biroja atbalstīto Latvijas Mākslas akadēmijas studentu dizaina izstādi „Jaunie Asni”, kas tiks atklāta jau pēc pāris dienām (03.03.). Tās aizsākumi meklējami pagājušā „Ziemeļu Pavasara” Ziemeļu dizaina darbnīcās.

„Ziemeļu Pavasaris” adresēts ļoti plašai mērķauditorijai – tā ir visaptveroša, un jebkura vecuma grupa var atrast savām interesēm ko atbilstošu. Viens no „Ziemeļu Pavasara” mērķiem ir uzturēt dzīvu interesi par Ziemeļvalstīm, sniegt jaunus iespaidus un informāciju, kas attīstu jaunas sadarbības idejas.

Jau sākot ar 6.martu „Ziemeļu Pavasaris” iziet Rīgas ielās, piesaistot uzmanību ar savu sulīgi zaļo krāsu un pirmajiem, baltiem ziediņiem. Plakāti ar programmu tiks izvietoti sabiedriskā transporta pieturvietās un reklāmas vietās Rīgas pilsētā, kā arī pasākumu norises vietās; līdzi ņemamas programmiņas - Narvesen preses kioskos un Statoil degvielas uzpilžu staciju veikalos, kā arī pasākumu norises vietās.