Electrolux Design Lab 2011

No 5. jūlija līdz 18. jūlijam vari nobalsot par, tavuprāt, labāko produktu dizaina studentu ideju, kas veidota Electrolux konkursam Design Lab 11. Dalībnieki ir Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Rīgas Tehniskās universitātes studenti, bet uzvarētājs septembrī varēs doties klātienē vērot Design Lab 2011 konkursa finālu Londonā.
Šī gada uzdevums studentiem bija radīt dizaina objektus, kas, izmantojot esošās tehnoloģijas, cilvēkiem piedāvās personalizētus un iedvesmojošus risinājumus un mainīs to, kā mēs gatavojam un uzglabājam ēdienu, uzkopjam un mazgājam traukus. Turklāt koncepcijai jāsaskan ar Electrolux vēsturisko mantojumu, atspoguļojot skandināvu dizaina vērtības – draudzīgums videi, funkcionalitāte un vienkāršība līnijās un formās. Balsošana par Latvijas studentu darbiem noslēgsies 18. jūlija plkst. 24:00 un pie balvas tiks ne tikai viens no darba autoriem, bet arī viens no balsotājiem! Balso: http://www.designblog.lv/2011/07/04/balso-par-labako-latvijas-studenta-ideju-dizaina-konkursa-design-lab/

Konkurss Design Lab notiek jau devīto gadu. Konkursa fināls notiks 2011. gada rudenī, kad astoņi finālisti tiksies kādā Eiropas pilsētā, kur dizaina ekspertu žūrijai prezentēs savas idejas. Žūrija novērtēs finālistu darbu atbilstību konkursa kritērijiem un apbalvos pirmās vietas ieguvēju ar sešu mēnešu apmaksātu prakses vietu Electrolux pasaules dizaina centrā un 5000 eiro. Otrās vietas ieguvējs saņems 3 000 eiro, savukārt trešās – 2 000 eiro. Pagājušajā gadā pirmo reizi pasaules mēroga elektroierīču un sadzīves tehnikas dizaina konkursa Design Lab vēsturē piedalījās arī 15 Latvijas industriālā dizaina studenti, kas iesniedza savu skatījumu un idejas par to, kā nākotnē attīstīsies sadzīves ierīču dizains. Kopumā pagājušajā gadā Design Lab saņēma 1 300 pieteikumus no visas pasaules.