Ziemeļu un Baltijas valstu dizaineru pasākumi

2011.gada rudenī Rīga kļūs par tikšanās vietu Ziemeļu un Baltijas valstu dizaineriem. Sākot no  oktobra veselus divus mēnešus Rīgas Mākslas telpā notiks virkne pasākumu visdažādākajās dizaina jomās.

Kā lai izprot ziemeļnieku dabu? Mēs varam būt miermīlīgi kā gaišās vasaras nakts ēnas, kā siltums, kas izgaro no jūras. Pēc mirkļa mēs varam kļūt tikpat dumpīgi un nepakļāvīgi kā brāzmainie ziemeļu vēji. Mēs esam neparedzami un neapturami, tas vienkārši ir mūsu dzīvesveids. Un tā ir mūsu jūra, kas mūs tādus ir veidojusi. Ziemeļnieki mīl daudzpusību - mēs nebeidzam sajūsmināmies par vienmēr mainīgajiem gadalaikiem, tāpat kā novērtējam vienkārši pie jūras pavadītu dienu. Bet mums visiem ir kas kopīgs – tās ir rūpes par mūsu Ziemeļu reģiona nākotni, un šajā nākotnes vīzijā ir vieta arī jūrai. 2011.gada rudenī mēs dosimies sešpadsmit soļus tuvāk mūsu redzējumam par tīru un dzīvības pilnu Baltijas jūru.

Dizains, tāpat kā mēs, ziemeļnieki, ir ļoti daudzpusīgs – tas var būt stilīgs, industriāls, funkcionāls un pat pretrunīgs. Kā būtu, ja šīs dizaina daudzveidīgās radošās izpausmes formas tiktu apvienotas vienā projektā, kas veltīts mūsu kopējai vīzijai par Ziemeļu nākotni? Mēs ticam, ka šī pieeja varētu būt veiksmīga. Tieši tāpēc šovasar sešpadsmit atzīti dizaina jomas profesionāļi no Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Īslandes, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas ir tikuši izraudzīti, lai attīstītu sešpadsmit dažādus projektus ar vienu kopīgu mērķi – kā Baltijas jūru padarīt tīrāku un dzīvi pie tās - skaistāku. Mēs vēlamies rast labākos dizaina risinājumus, kas palīdzētu Baltijas jūras krastā dzīvojošajiem kļūt atbildīgākiem un vairāk domāt par nākotni.

 

Šī projekta rezultāti būs viens no galvenajiem Ziemeļu un Baltijas valstu dizaineru pasākumiem 2011.gada rudenī Rīgā. Sešpadsmit dažādi dizaineri izstādīs savas idejas, kas veltītas īpaši šai tēmai. Lai piešķirtu projektam paliekošu vērtību, katrs dizaineris veidos video dienasgrāmatu par radošo procesu attīstot savu ideju/darbu, kas vēlāk tiks apkopotas dokumentālā filmā.

Ziemeļu un Baltijas valstu dizaineru pasākumu programmā iekļauti sekojoši pasākumi:

Informācija par visiem pasākumiem un dizaineriem skatāma pasākuma mājas lapā: www.nbde.lv

Organizatori:
Ziemeļu Ministru padomes Somijas prezidentūra
Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā
Ziemeļvalstu un Baltijas valstu vēstniecības Rīgā
Dānijas Kultūras institūts
Rīgas Mākslas telpa un SIA Rīgas Nami