Rīgā būs skatāma Ziemeļvalstu fotogrāfu dokumentālās fotogrāfijas izstāde DZĪSLAS

12.augustā plkst.17.30 Rīgā, Latvijas Mākslas akadēmijas aulā tiks atklāta zviedru fotogrāfa Andersa Petersena (1944) un dāņu fotogrāfa Jakoba Aues Sobola (1976) darbu izstāde „Dzīslas”. Savukārt plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas zālē sekos Radošās sarunas (Artist talks) ar abiem fotogrāfiem.
Šo notikumu īpaši svarīgu padara tas, ka abi starptautiski atzītie fotogrāfi  - Anderss Petersens un Jakobs Aue Sobols - savus darbus kopā izrādīs pirmo reizi.
Pirmajā acu uzmetienā viņu attēli var likties asi un nežēlīgi, taču zem šīs virspusējās kārtas – vai, varētu teikt, ādas – plūst spēcīgs siltums, ar kādu tiek panākta ne tik daudz realitātes imitācija, cik realitātes izjūta. Attēlos ir maigums, bet arī drudžaina nervozitāte, kas pauž ilgas, zinātkāri un liecina par nepastarpinātu klātbūtni. Galerija

Abi fotogrāfi nāk no dokumentālās fotogrāfijas tradīcijas, ko tie ir izvērsuši dienasgrāmatas stila dokumentācijā, paužot savus ļoti personiskos prātojumus par dzīvi, satiktajiem cilvēkiem un šodienas pasauli. Svarīgākais ir pati satikšanās ar portretējamo indivīdu vai vietu, nevis fotogrāfija vai tās estētika. Attēls stāsta tiklab par objektu, kā par objekta vērotāju – portrets un pašportrets saplūst vienā. Runa ir par dzīvi, par jautājumu uzdošanu, nevis par atbildēm, kā arī par piedzīvotā būtību, nevis tā virspusēju atainojumu. "Realitāte jau tāpat ir pārlieku izreklamēta".
Izstādi un radošās sarunas organizē Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā un Dānijas Kultūras institūts Rīgā sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.
Izstāde „Dzīslas” ir viens no ievadpasākumiem starptautiskajam fotogrāfijas festivālam „Rīgas Fotomēnesis 2014”, kas pirmo reizi norisināsies 2014.gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.
Plašāka informācija par „Rīgas Fotomēnesis 2014” pieejama: www.rigaphotomonth.com