Izstāde Cities for All skatāma Rīgā

No 15. līdz 19. oktobrim, Rīgā skatāma izstāde Cities for All (Pilsētas visiem). Ekspozīcijā redzēsim nozīmīgus Design for All (dizains visiem) piemērus un procesus no visas Eiropas, ilustrējot veidu kā radīt labāku vidi visiem – sniegt pievienoto vērtību sabiedrībai, uzņēmējdarbībai, valsts pārvaldei, izmantojot dizainu un stratēģisko dizaina domāšanu. Izstāde Cities for All (Pilsētas visiem) īpaši veidota „Helsinki Pasaules Dizaina galvaspilsēta 2012” programmai un pirmo reizi eksponēta 2012. gada maijā Helsinkos. Šobrīd tā apceļo Eiropu un Latvijā skatāma arhitektūras un dizaina studijas xcelsior jaunā dizaina centra izstāžu zālē, Raņķa dambī 1, Rīgā.

Design for All procesi rada pievienoto vērtību, veidojot labāku pilsētu visiem. Kā izmantot stratēģisko dizainu un dizaina domāšanu, lai sasniegtu kompleksus risinājumus un risinātu sabiedrībai nozīmīgus izaicinājumus gan valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanas procesos, gan ikdienā? Labs dizains rada rimtu dzīves plūdumu, mēs pamanām tikai kļūmes. Šādu pieeju var piemērot arī pakalpojumiem: kas darbojas – ir labi dizainēts un neuzkrītošs. Pakalpojuma dizaina piemēri ar fokusu uz sociālo iekļaušanu, aicina uz diskusiju par informācijas un komunikāciju dizaina iespējām: kā sasniegt labāku, patiešām darbībā sevi apliecinošu grafikas dizainu ikdienas dzīvē?    

Darot īstās lietas pareizi – ar dizaina izcilību un lietotājam draudzīgiem risinājumiem – uzņēmumi var iegūt labu reputāciju, sasniegt ilgtspējīgas peļņas un ienākumu avotus, apgūt jaunus tirgus apvāršņus un, saprotams, iegūt laimīgus, uzticamus klientus. Design for All domāšana ļauj veidot pilnīgi jaunas uzņēmējdarbības un produktu inovāciju stratēģijas. Pievienotā vērtība rodas no dažādām iespējām, ja runājam gan par vidi, gan sociālajām sistēmām: stimuls sadarbībai un saliedētībai, inovatīviem telpas risinājumiem dažādās vidēs, mentāli jaunas labklājības radīšanai labi aprīkotā publiskajā telpā, izmaksu samazinājums pakalpojumu un infrastruktūras plānošanā un izveidē.

Izstāde atvērta no 15.-19. oktobrim, katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00, arhitektūras un dizaina studijas xcelsior dizaina centrā Raņķa dambī 1, Rīgā.