ES Baltijas jūras stratēģija: Izaugsme, labklājība un sakopta vide

 

 

 

 

Zviedrijas ES prezidentūra un Ziemeļu Ministru padome aicina uz semināru par ES Baltijas jūras stratēģiju, kas norisināsies 12. novembrī Rīgas Ekonomikas augstskolā.

!! Skaties semināru tiešsaistē: http://watch.sseriga.edu/

Ar priekšlasījumiem par Baltijas jūras reģiona potenciālu jaunās ES stratēģijas kontekstā uzstāsies pārstāvji no Eiropas Komisijas, Ziemeļu Ministru padomes, Ārlietu minsitrijas, Zviedrijas Starptautiskās attīstības un sadarbības centra (SIDA), kā arī Zviedrijas un Dānijas vēstniecībām. Tiks sniegts arī īss pārskats par reģiona radošo un inovatīvo klāsteru sadarbību praksē.

Paneļdiskusijā, ko vadīs asociētais profesors Roberts Ķīlis, piedalīsies amatpersonas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valsts administrācijas institūcijām un uzņēmējdarbības sektoriem.

ES Baltijas jūras stratēģija ir pirmā reģionāla līmeņa stratēģija Eiropas Savienības vēsturē. Stratēģijas mērķi īsumā: tīra apkārtējā vide, labklājības pieaugums, pateicoties tirdzniecībai un inovatīviem uzņēmumiem, uzlabojumi transporta un enerģijas sakaru tīklos, operatīva sadarbība nelaimes gadījumu novēršanā un pārrobežu noziedzības apkarošanā.  

Pasākuma programma  

Uzziniet vairāk par ES Baltijas jūras stratēģiju