BALTIC BUBBLE RIGA 2013

Šonedēļ, no 13. līdz 16.martam, Rīgā tiekas dejas profesionāļi no Baltijas valstīm - programma Baltic Bubble Riga pulcēs 50 horeogrāfus, dejotājus, mācībspēkus, producentus un kritiķus, kuri iepazīsies ar laikmetīgās dejas situāciju Igaunijā, Latvijā un Lietuvā un piedalīsies domapmaiņā, radot pamatu jaunu kontaktu dibināšanai un sadarbības veidošanai Baltijas reģionā. Ar pārskatu par laikmetīgās dejas nozares situāciju katras valsts kultūrpolitikas kontekstā un vēsturiskās attīstības aspektiem dalībniekus iepazīstinās Prīts Rauds (Priit Raud), Kanuti Gildi Saal mākslinieciskais vadītājs, Laura Stašāne, Latvijas Jaunā teātra institūta programmas kuratore, un Audronis Imbrasas, Lietuvas Dejas informācijas centra direktors. Ieskatu katras valsts laikmetīgās dejas mākslinieciskajā attīstībā un virzībā piedāvās Evelin Lagle, dejas kritiķe un teorētiķe no Igaunijas, Inta Balode, dejas kritiķe, e-žurnāla Dance.lv redaktore, un Ingrīda Gerbutavičiute (Ingrida Gerbutavičiūtė), dejas kritiķe, Lietuvas Kultūras Ministrijas baleta un laikmetīgās dejas ekspertu komisijas locekle. Dalībnieki tiks iepazīstināti arī ar informāciju par reģiona aktuālajiem starptautiskās sadarbības projektiem un tīkliem, kā arī par atbalsta iespējām sadarbības veidošanai un stiprināšanai, kā arī tiksies ar dažādu paaudžu Baltijas laikmetīgās dejas māksliniekiem un radošajiem kolektīviem.

Plašākai publikai, ar Latvijas Kultūras akadēmijas atbalstu, programmas laikā 16.martā 19.00 LKA teātra mājā „Zirgu pasts” ikvienam interesentam būs iespēja noskatīties lietuviešu mākslinieku izrādi „Sibilla” (pirmizrāde 2008.gadā), kamēr Ģertrūdes ielas teātri 14.martā 19.00 interesenti ir aicināti uz Igauņu mākslinieku vēl tikai topošās izrādes „Santa Muerte and the Sun” skices (work-in-progress) demonstrēšanu. Ieeja abos pasākumos ir bez maksas, ar iepriekšējo pieteikšanos, rakstot uz git@git.lv vai zvanot +371 329289698.
Programmas laikā dalībnieki noskatīsies arī Latvijas jaunākās paaudzes laikmetīgās dejas horeogrāfu un dejotāju izrādes, kuras šobrīd ir skatāmas Rīgas teātros: 13.martā 19.00 izrāde „Rezervisti” un 15.martā* 19.00 izrāde „Pietiekami labs” Ģertrūdes ielas teātrī (biļetes www.bezrindas.lv un galerijā ISTABA), 16.martā* 13.00 izrāde „Stundas” Dirty Deal Teatro (biļetes www.bilesuparadize.lv).
*Izrāde „Pietiekami labs” 15.martā Ģertrūdes ielas teātrī un izrāde „Stundas” 16.martā Dirty Deal Teatro tiks spēlētas angļu valodā.
Žurnālisti un kritiķi aicināti apmeklēt jebkuru no Baltic Bubble Riga 2013 norisēm – ar detalizētu programmu un dalībnieku sarakstu var iepazīties klātpievienotajā failā [.xls]. Norišu apmeklējumu vai/un intervijas ar dalībniekiem lūdzam iepriekš saskaņot ar Ģertrūdes ielas teātra pārstāvi Ingu Dārznieci, rakstot uz git@git.lv, +371 29289698.
Baltic Bubble Riga 2013 rīko Ģertrūdes ielas teātris, un šis būs jau otrais Baltijas dejas platformas (BDP) pasākums. Baltijas dejas platformas izveides mērķis ir veicinātu sadarbību laikmetīgās dejas jomā Baltijas valstu starpā, tās izveidi iniciēja un darbību īsteno dejas aģentūra STÜ (Igaunija) sadarbībā ar Lietuvas Dejas informācijas centru (Lietuva) un Ģertrūdes ielas teātri (Latvija). Pirmo BDP pasākumu organizēja dejas aģentūra STÜ (Igaunija), kas norisinājās 2012. gada septembrī Tallinā.
Baltijas Dejas platforma tapusi ar Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas Kultūra atbalstu.

 

 

Informācija par Baltic Bubble Riga internetā: http://git.lv/?page_id=3673.