Elektromobīlis Rīgā zīmēs CO2 karti

14. novembrī Rīgā notiks „CO2 E-Race Rīga” pasākumu sērijas pirmais posms – Rīgas CO2 kartes izveidošana.

Sākot no plkst. 17:00, Rīgas CO2 karti veidos LYNX automašīna, kurā ievietots GPS (globālās pozicionēšanas sistēma), ar kuras palīdzību tiešsaistē projekta mājas lapā www.co2erace.lv un uz dažādiem ekrāniem Rīgā varēs redzēt, kā Rīgas kartē tiek iezīmēta CO2 ķīmiskā formula.   

Ekrāni ir izvietoti Stacijas laukumā, Brīvības ielas un Vairoga ielas krustojumā, kā arī Spīķeros pie Laikmetīgās mākslas muzeja KIM?.  

Šajā pašā dienā Spīķeros, Laikmetīgās mākslas muzeja KIM? telpās plkst. 16:00, Jākobs Fuglsangs Mikelsens piedāvās projekta prezentāciju. Pēc CO2 kartes izveidošanas automašīna LYNX un citi elektroniskie transporta līdzekļi būs apskatāmi pie KIM?. Šeit līdz pusnaktij būs apskatāmas arī interesantas izstādes saistībā ar klimata pārmaiņu tematiku.    

Šī projekta mērķis ir palielināt sabiedrības izpratni par globālajām klimata izmaiņām un globālā klimata krīzi Latvijā un pasaulē, kā arī demonstrēt risinājumus tās novēršanai, izmantojot jaunākās tehnoloģijas.   

„CO2 E-Race Rīga” pasākumu sērijas kulminācija būs aprīlī, kad notiks elektronisko automašīnu sacensības Biķernieku trasē, kā arī šo automašīnu parāde Rīgā 11.novembra krastmalas ielā un uz Rīgas tiltiem.

„CO2 E-Race Rīga” pasākumi veidoti saistībā ar decembrī plānoto ANO klimata pārmaiņu konferenci COP 15, kas notiks Kopenhāgenā no 7. līdz 18. decembrim. „CO2 E-Race”, tāpat kā COP 15, mudinās cilvēkus pievērst uzmanību klimata izmaiņām un meklēt tām risinājumus. Arī Latvija aktīvi iesaistās šajos pasākumos, organizējot seminārus, konferences, un elektromobīļu sacensības.  

Sīkāka informācija par 14. novembra pasākumu, kā arī citiem „CO2 E-Race Rīga” pasākumiem atrodama projekta mājas lapā www.co2erace.lv.