Laikmetīgās mākslas izstāde "(Ne) redzamais sapņi un straumes” Tallinā ARS projekta telpā

No 3. februārī līdz 3. martam, 2017, laikmetīgās mākslas izstāde "(Ne) redzamie sapņi un straumes” ir atvērta Tallinā, ARS Projektu telpā (Pärnu mnt 154). Izstādē tiek prezentēti 22 Baltijas un Ziemeļvalstu mākslinieku darbi. Izstādes kuratores Maijas Rudovskas iecere ir bijusi parādīt gan ideju izaugsmi, gan to attīstību un transformāciju, kā arī radīt iespēju jau notikušā atkārtojumam, tādejādi ļaujot paskatīties atpakaļ, pārstrādājot, atdzīvinot un reflektējot par esošiem vai iecerētiem projektiem. Daži darbi šīs izstādes ietvaros ir senākas idejas, kas no jauna tiek parādītas šodien, dažas ir turpinājumi, citas pavisam jaunas, iztēlotas nākotnei.

Šīs izstādes tapšanas ideja ir cieši saistīta ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā, Igaunijā un Lietuvā 25 gadu jubileju, jo visi trīs biroji kalpo par vietējiem kultūras punktiem un sadarbības partneriem, strādājot ar Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmu „Kultūra” un konsultējot potenciālos šīs programmas pretendentus. Jāpiebilst, ka Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” ietvaros katru gadu tiek atbalstīti ap 300 radošo profesiju pārstāvju, nodrošinot viņiem iespēju ceļot starp Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm, lai smeltos jaunas idejas, veiktu pētījumus, veicinātu radošo procesu un iesaistītos citās aktivitātēs, aizsāktu jaunas sadarbības vai nostabilizētu jau esošās.

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu laikmetīgās mākslas izstāde “(Ne)redzamie sapņi un straumes” ir veidota kā ceļojoša izstāde, kas tiks izrādīta gan Baltijas valstīs, gan Ziemeļvalstīs.

Izstādē piedalās mākslinieki: Ieva Epnere (LV), Sarah Gerats (NO), Steffen Håndlykken (NO), Maija Luutonen (FI), Jenna Sutela (FI), Hanna Nilsson (SE), Saskia Holmkvist (SE), Ylva Westerlund (SE), Merike Estna (EE), Sigrid Viir (EE), Mihkel Ilus (EE), Lina Lapelytė (LT), Lise Haurum (DK), Kasper Akhøj (DK), Hildigunnur Birgisdóttir (IS), Ásdís Sif Gunnarsdóttir (IS), Supernova (Zane Onckule (LV)), Rupert (Justė Jonutytė (LT), Natalie Diaz (US), Lars Laumann (NO), Cecilia Lopez (AR), Thomas Tsang (MY))

Izstādes kuratore: Maija Rudovska (LV). Izstādi organizē Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, sadarbībā ar Ziemeļu padomes Minsters birojs Igaunijā, Igaunijas Mākslinieku savienību un ARS Projektu telpu. Izstāde ir atvērta no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 12:00 līdz 18:00.

Foto no izstādes atklāšanas