Viena diena Latvijā

Dīķis Talsu rajonā, 2007 (landscape)No12.marta "Fotostudijas Imagine" izstāžu zālē, Rīgā, Andrejostas ielā 4a, skatāmas divas ceļojošās foto izstādes "Skats" un "Laiks", kas drīzumā sadarbībā ar Latvijas pārstāvniecībām ārvalstīs sāks ceļojumu pa Eiropu, Ameriku un Ķīnu.

Izstāde „Skats” no 22. septembra līdz 5.oktobrim tiks izstādīta Gēteborgas pilsētas bibliotēkā Gēteborgas grāmatu un bibliotēku gadatirgus laikā, kur Latvija šogad ir viesu valsts statusā. 

Abas tematiskās izstādes ir tapušas, izmantojot divu unikālo foto akciju "Viena diena Latvijā" (1987. un 2007.g.) laikā iegūtos darbus. Izstādes ar kvalitatīvu fotomākslu mēģinās parādīt tās izmaiņas, kas ir notikušas sabiedrībā šo 20 gadu laikā ne tikai Latvijā, bet visā Austrumeiropā un prezentēt Latviju kā valsti ar augšupejošu attīstību, nezaudējot savu identitāti. Fotogrāfijās ir izdevies notvert ne tikai faktoloģiskās izmaiņas, bet laikmeta "garšu" - fotomākslas virsvērtību, kas redzama ne tikai Latvijas fotogrāfu, bet arī titulētu ārvalstu fotogrāfu darbos, kas parāda savu skatījumu uz šodienas Latviju.
Foto izstādes "Skats" un "Laiks" ir tapušas pēc Ārlietu ministrijas iniciatīvas sadarbībā ar "Fotostudiju Imagine" un biedrību "VIENADIENA.lv".

Foto: Viesturs Koziols