Īslekciju lasījumi "Modernisma aktualitāte mūsdienās"

20.maijā plkst.18:00 aicinām uz īslekciju lasījumiem "Modernisma aktualitāte mūsdienās", kas notiek žurnāla "Punctum" rīkotā festivāla, veltīta modernisma dzejnieces Montas Kromas simtgadei, ietvaros. Dzejniece Monta Kroma (1919–1994) ir viena no novatoriskākajām modernisma dzejas pārstāvēm un, iespējams, nozīmīgākā 20. gadsimta urbānās dzejas autore latviešu literatūrā. Mūsdienās viņas daiļrade ir maz pētīta un aktualizēta.

Īslekciju lasījumos par modernisma aktualitāti mūsdienās uzstāsies filozofs Igors Gubenko ar īslekciju „Iestrēguši modernismā?” kā aicinājumu reflektēt par modernisma ambivalento klātbūtni mūsdienu kultūrā, pievēršoties metamodernisma jēdzienam. Mākslas vēsturniece, dizaina vēstures pētniece Iliana Veinberga runās par tēmu „Pēckara modernisms kā humanizācijas forma un tā izvērtējums mūsdienās". Savukārt filozofs Jānis Taurens piedāvās „modernisma skices” un pētīs jēdziena trajektoriju, balstoties dažādu paaudžu autoru darbos. 

Žurnāla "Punctum " rīkotais festivāls veltīts modernisma dzejnieces Montas Kromas simtgadei notiek no 20. līdz 30. maijam.