ECO CHIC - virzībā uz ilgtspējīgu Zviedrijas modi

No 27. aprīļa līdz 5. jūnijam Rīgas Mākslas telpā, Kungu ielā 3, ir skatāma Zviedrijas Institūta rīkotā izstāde ECO CHIC- Towards Sustainable Swedish Fashion. Izstādē ir pārstāvēti Zviedrijas modes dizaineri, kuri savā darbā izmanto videi draudzīgu un ētisku pieeju, neziedojot modes tendenču aktualitāti, turklāt atšķirība starp ekoloģisku un cita veida apģērbu nav acīmredzama. Eko-modes idejas pamatvērtības atklājas dizaineru uzskatos - uzstādījumos, kādus tie izvirza materiālu kvalitātei un izejvielām, ražošanas procesiem. Tērpu ekoloģiska un ētiska ražošana sākas ar to dizainu un turpinās līdz pat valkāšanai gatavam izstrādājumam.

Izstādes norises laikā plānoti semināri un radošās darbnīcas, informē Daina Vītoliņa, Dizaina informācijas centra pārstāve.  

Projekta ietvaros 15. maijā Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā notiks zviedru modes dizainera Riharda Lindkvista (Rickard Lindqvist) radošā darbnīca, savukārt darbnīcas rezultāti jau nākamajā dienā tiks aplūkoti semināra laikā Ziemeļu Ministru padomes birojā. Ikdienas apģērba izgatavošanai (žakete, krekls un bikses) tiek izlietoti vismaz 5 metri auduma. Aptuveni 20% no šī auduma kļūst par neizmantojamiem atgriezumiem.. Vēsturiski audumu veidošana ir bijis laik- un darbietilpīgs, dārgs process. Modes vēstures gaitā ir bijuši vairāki piemēri, kā audumu izmantot pilnībā. Tas redzams dažādu tautu nacionālajos tērpos, piemēram, kimono, sari vai Eiropas viduslaiku kreklos. Radošās darbnīcas galvenā ideja - veidot apģērbu bez auduma atgriezumiem un izmantot visus 100% auduma. Seminārs rosinās jaunas idejas un radošu pieredzi.

Īpašais notikums - atklātā diskusija "Latvijas modes dizains - ilgtspējīga attīstība?" 21. maijā paredzēts Rīgas Mākslas telpā. Mūsu un ārvalstu eksperti, dizaineri, uzņēmēji un izglītības jomas pārstāvji runās par esošo situāciju, dalīsies pieredzē un vērtēs nākotnes izaugsmes iespējas.