Ziemeļu Stāsti: par Zviedrijas slimnīcām un universālo dizainu

Kas ir universālais dizains? Un kā jūtas pacients Zviedrijas mazpilsētas slimnīcā? Jaunākajā Ziemeļu Stāstu numurā lasiet:  

To, ka nemarķētas stikla durvis ir „neredzamas” vecāka gadagājuma cilvēkiem un skrienošiem bērniem, ka pelēkos ielu stabos mēdz ieskriet pa mobilo telefonu runājoši vai vienkārši savu domu pārņemti cilvēki, ir ikvienam pazīstama situācija. Termins „universālais dizains” ir radies, pūloties izveidot tādu vidi, produktus un pakalpojumus, kas ir ērti pieejami ikvienam. Par gūto pieredzi Norvēģijā un par situāciju universālā dizaina jomā Latvijā stāsta viens no aktīvākajiem šī koncepta popularizētājiem - Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis.

Savukārt mākslas zinātnieks Jānis Borgs atklāj paša piedzīvoto kādā no Zviedrijas mazpilsētas slimnīcām pēc tam, kad Ziemassvētku priekšvakarā bija salauzis kāju...

» Lasiet Ziemeļu Stāstus

...un vēl. Atgādinām, ka Ziemeļu Stāsti izsludina stāstu konkursu. Balvā - ceļojums uz Stokholmu 2 personām un plaša pilsētas apskates programma.

» Lasiet vairāk par konkursa noteikumiem