Rīgā ieradīsies „H&M” dizainere un citi modes guru

16. aprīlī Rīgā ieradīsies vairāki pasaulē ievērojami modes eksperti – Margarēta van den Bosa, Klaudija Arende, Džovanni Otonello, Emanuēla Bresone, Andrejs Subarevs, lai jau 17. aprīlī no rīta ieņemtu konkursa „Habitus Baltija 2015” žūrijas locekļu vietas un noteiktu labāko jauno modes mākslinieku.

Šogad par titulu „Labākā modes skola” sacentīsies konkursa vēsturē rekordliels skolu skaits –14 skolas no 10 valstīm, bet vislabāko jauno modes mākslinieku žūrijas locekļiem būs jāizvēlas, izvērtējot 44 tērpu kolekcijas no 10 valstīm.

„Man ļoti patīk mans darbs, tomēr visvairāk mīlu būt žūrijas sastāvā un vērtēt jauno talantu veikumu,” norāda „H&M” radošā konsultante un ilggadējā galvenā dizainere Margarēta van den Bosa, kura šobrīd dzīvo Zviedrijā un ir piekritusi kļūt par „Habitus Baltija” žūrijas priekšsēdētāju.

Šobrīd Margarēta ir atbildīga par visām „H&M” īpašajām kolekcijām, kas ir tapušas sadarbībā ar lielajiem modes namiem un slavenībām. Uz jautājumu, kur dizainere smeļas idejas, viņa nevilcinoties atbild: „Londonas blusu tirgos vai audumu gadatirgos Parīzē. Visgrūtākais ir radīt valkājamu apģērbu un vienlaikus katru reizi pārsteigt pircēju ar kaut ko jaunu!”

Konkursu organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju. Atbalstītāji: Rīgas Tūrisma attīstības birojs, Gētes institūts, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, „Mūsa Motors Rīga”, „Buržuja brokastis”, „Electra”, Birutas Mageles Starptautiskā stilistu skola, „Gosh” ,„Paul Mitchell”, modeļu aģentūra „Vacatio”, „Travel & Right”, „RīgaTV 24”, „Wolfstudio”.

Konkurss notiek vienlaikus ar starptautisko izstādi “Baltic Fashion & Textile RIGA”. „Habitus Baltija 2015” modes skates var apmeklēt ar izstādes ieejas biļetēm. Vairāk: http://ej.uz/7kmn