Septītie Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki

No 22. līdz 25. augustam Somijas galvaspilsētā Helsinkos, jauktie kori no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Islandes, Somijas, Zviedrijas, Grenlandes, un Fēru salām tiksies Septītajos Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkos. Četras dienas Helsinku koncertzālēs un baznīcās notiks koru koncerti. Tāpat svētku dalībniekiem būs iespēja apmeklēt dažādas meistarklases, kuras vadīs diriģenti, komponisti un citi nozares pārstāvji. Galā koncertā 25. augustā koncertzālē The Finlandia Hall uz sadziedāšanos visu dalībvalstu valodās tiksies visi svētku dalībnieki.

Pirmie Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki notika Rīgā 1995. gadā, to idejas autos ir diriģents Imants Kokars. 2015. gadā, svinot 20. jubileju, Astotie Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki atkal notiks Latvijā.
"Svētku mērķis ir dot dalībniekiem iespēju uzstāties, satikt koristus no citām valstīm un iedvesmoties no viņu pieredzes, dzirdēt jaunu mūziku un izjust kopdziedāšanu," stāsta svētku mākslinieciskais vadītājs Kari Turunens.