Veiksmīgi izveidota Rīgas CO2 karte

14.novembrī tika izveidota Rīgas CO2 karte, tādā veidā veiksmīgi noslēdzot pirmo „CO2 E-Race Rīga” pasākumu sērijas posmu. Elektriskās automašīnas, kas Rīgā ieradās no Dānijas, ar GPS palīdzību izveidoja ogļskābās gāzes ķīmiskā simbola atveidojumu Rīgas kartē.

Rīgas CO2 kartes veidošanā piedalījās elektriskās automašīnas LYNX un HUMMER, kas 13.novembrī ieradās Rīgā no Dānijas. Šīs unikālās automašīnas varēja aplūkot Rīgas Motormuzejā un pie Laikmetīgās mākslas muzeja KIM? Spīķeros.

Projekta ietvaros no Kopenhāgenas bija ieradies arī projekta idejas autors, dāņu mākslinieks Jākobs Fuglsangs Mikelsens (Jacob Fuglsang Mikkelsen), kurš tikās ar medijiem, kā arī prezentēja „CO2 E-Race Rīga” projektu.   

Jākobs Fuglsangs Mikelsens uzskata, ka „senos laikos cilvēku uz alu sienām zīmēja to, no kā baidījās un ar ko cīnījās. Izmantojot elektrisko auto kā otu un GPS kā krāsu, mēs varam uz Rīgas kartes zīmēt CO2 simbolu, tādā veidā piesakot cīņu globālajai sasilšanai”.
Šis pasākums tiek organizēts, lai palielinātu sabiedrības izpratni par globālajām klimata izmaiņām un globālā klimata krīzi pasaulē, kā arī lai demonstrētu risinājumus tās novēršanai, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. CO2 kartes veidošana notikusi arī Milānā un Kopenhāgenā, kā arī plānota citās Eiropas valstīs.     

„CO2 E-Race Rīga” pasākumu sērijas kulminācija būs aprīlī, kad notiks elektrisko automašīnu sacensības Biķernieku trasē, kā arī šo automašīnu parāde Rīgā 11.novembra krastmalā un uz Rīgas tiltiem.

„CO2 E-Race Rīga” pasākumi veidoti saistībā ar decembrī plānoto ANO klimata pārmaiņu konferenci COP 15, kas notiks Kopenhāgenā no 7. līdz 18. decembrim. „CO2 E-Race”, tāpat kā COP 15, mudinās cilvēkus pievērst uzmanību klimata izmaiņām un meklēt tām risinājumus. Arī Latvija aktīvi iesaistās šajos pasākumos, organizējot seminārus, konferences, un elektromobīļu sacensības.

„CO2 E-Race” projekta pasākumus Latvijā organizē Dānijas Kultūras institūts, sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā, Dānijas Karalistes vēstniecību Latvijā un Sorosa fonds-Latvija, karšu izdevniecību Jāņa Sēta un Laikmetīgās mākslas muzeju KIM?.

Papildus informācija: www.co2erace.lv