Latvijā viesosies stāstniece no Norvēģijas Ivanīra Sibilla Hasona

No 28. – 30. aprīlim Latvijā viesosies stāstniece no Norvēģijas Ivanīra Sibilla Hasona, lai tiktos ar skolēniem Valmieras Pārgaujas un Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijās un jaunajiem stāstniekiem Valmieras Integrētajā bibliotēkā un Jelgavas pilsētas bibliotēkā. 

Ivanīra Sibilla Hasona (Ivanir Sibylla Hasson) ir profesionāla māksliniece, stāstniece un klauns. 1989. gadā viņa nodibināja teātra grupu Cirkus Sibylla, kas šo gadu laikā radījusi vairāk nekā 20 teātra un stāstīšanas uzvedumus, kā arī darbojusies vairākos starptautiskos projektos. 

No 1991. gada viņa Norvēģijā vada cirka skolu bērniem. Ivanīra Sibilla Hasona pēdējos 7 gadus ir īpaši darbojusies ar bērniem ar īpašam vajadzībām, bēgļiem un bērniem, kas nāk no nelabvēlīgām vidēm. Viņa ir izstrādājusi savu intuitīvās pedagoģijas metodi, kuru izmanto savās stāstīšanas darbnīcās visā pasaulē.

Ivanīra Sibilla arī darbojas brīvprātīgo organizācijās un vada Ziemeļvalstu ALBA nodaļu Norvēģijā - organizāciju, kurā stāstniecība tiek uzskatīta kā dziedināšanas un atkalsavienošanās metode. Viņa darbojas gan Eiropas Stāstniecības Miera padomē, gan arī  organizācijā  “Stāstnieki bez robežām”.

Vizīti Latvijā organizē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Latvijas Stāstnieku asociācija. To atbalsta Norvēģijas vēstniecība Latvijā.  

www.ivanir.com