Jaunais skandināvu dizains – pārmaiņas un jauni stila virzieni Zviedrijā un kaimiņvalstīs

Seminārs “Jaunais skandināvu dizains – pārmaiņas un jauni stila virzieni Zviedrijā un kaimiņvalstīs” notiks 25.oktobrī plkst. 10.00 Ziemeļu un Baltijas valstu dizaineru pasākumu ietvaros. Semināru vadīs Stefans Nilsons (Stefan Nilsson) no PR aģentūras Trendgruppen, Zviedrija. Skandināvu dizains ļoti ilgi ir ticis uzskatīts par tīra minimālisma iemiesojumu, taču jaunākās tendences šo apgalvojumu apšauba. Seminārā stila tendenču eksperts Stefans Nilsons no Zviedrijas iezīmēs visbūtiskākās pārmaiņas stila novirzienos, īpaši pievēršoties tādām stila parādībām kā Howdy Cowboy, Made here un glamūrīgi krāsainajam Falcon Crest.

Stefans Nilsons ir šībrīža vadošais stila tendenču vērotājs Skandināvijas reģionā. Ceļojot pa visu pasauli, viņš meklē jaunus dizaina talantus un producentus. Ziņas par jaunākajām tendencēm un citiem atklājumiem tiek nodotas tālāk klientiem, taču Stefans labprāt sadarbojas arī ar plašsaziņas līdzekļiem – piemēram, Zviedrijas lielāko rīta pārraidi „Ziņu rīts” TV4 kanālā, kā arī radio un presi.

Stefana birojs atrodas Stokholmā, kur viņam pieder sabiedrisko attiecību un stila ekspertu aģentūra Trendgruppen, kā arī dizaina galerija Designgalleriet. Iepriekš viņš ir strādājis Zviedrijas Amatniecības un dizaina biedrībā un bijis īpašnieks dizaina veikalam Stokholmas centrā. www.trendgruppen.se

Reģistrēties semināram var līdz 20.oktobrim, rakstot uz e-pastu janis.gailitis@lma.lv

Semināru organizē Latvijas Mākslas akadēmija. Seminārs notiek Ziemeļu un Baltijas valstu dizaineru pasākumu ietvaros.

NBDE "Jaunais skandināvu dizains, pārmaiņas un trendi" ar Stefanu Nilsonu from Ziemeļu Stāsti on Vimeo.