Jaunizveidotais Baltijas Kultūras fonds saņem Ziemeļvalstu finansējumu

Ziemeļvalstu Ministru padome jaunizveidotajam Baltijas Kultūras fondam piešķīrusi 100 000 eiro lielu finansējumu, tādejādi atbalstot Baltijas valstu un Ziemeļvalstu reģionālo sadarbību un atzīmējot Baltijas valstu neatkarības 100 gadus. Ziedojums paredzēts kopīgu kultūras iniciatīvu un apmaiņas pasākumu īstenošanai Ziemeļvalstīs.

Lēmums par finansējuma piešķiršanu Baltijas Kultūras fondam tika pieņemts 2018.gada nogalē un Ziemeļvalstu sadarbības ministre Margota Valstrēma par šo notikumu saka: “Mēs vēlamies apsveikt Igauniju, Latviju un Lietuvu ar veiksmīgo iniciatīvu - Baltijas Kultūras fonda izveidi. Pārrobežu sadarbība kultūras jomā rada nenovērtējamu mijiedarbību cilvēku saskarsmē un ir svarīgs pamats dažādu valstu iedzīvotāju izpratnes veidošanā. Plašā sadarbība kultūras jomā, ko mēs redzam visā Ziemeļvalstu reģionā, ir nepārprotams pierādījums tam.”

Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stēfans Ēriksons ir gandarīts: “Esmu patiesi priecīgs, ka Ziemeļvalstu Ministru padome, ar atbalstu nesen izveidotajam Baltijas Kultūras fondam, atzīmē Baltijas valstu simtgadi. Mūsu pieredze Ziemeļvalstu Kultūras fondā rāda, ka ar kopīgiem pūliņiem mēs varam būt vēl stiprāki savas kultūras popularizēšanā. Esmu pārliecināts, ka šis ieguldījums dos iespēju Ziemeļvalstu cilvēkiem uzzināt vairāk par Baltijas kaimiņu bagāto kultūru.”

Plānojot Kultūras fonda izveidi, Baltijas valstis veidoja dialogu ar Ziemeļvalstu padomi un Ziemeļvalstu Kultūras fondu, lai uzzinātu, kā darbojas Ziemeļvalstu sadarbība kultūras jomā. 

Baltijas Kultūras fonds savu darbību uzsāka 2018.gada 1. janvārī. Fonds tiek pārvaldīts ar triju Baltijas valstu Kultūrkapitāla fondu starpniecību, pamatojoties uz trīs gadu rotāciju. Igaunijas Kultūras fonds ir pirmais, kas uzsāk fonda darbības nodrošināšanu.