Aicina iesniegt pieteikumus Baltijas un Ziemeļvalstu enerģētikas pētniecības programmai

Ziemeļvalstu Enerģētikas pētniecības institūts (Nordic Energy Research) aicina iesniegt pieteikumus Baltijas un Ziemeļvalstu enerģētikas pētniecības programmai.

Atbalsta apmērs, 4,5 miljonu NOK apjomā, ir paredzēts trīs pētniecības projektu atbalstam. Katram projektam var tikt piešķirts finansējums līdz 1,5 miljoniem NOK. Projekta realizācijas laiks  - līdz diviem gadiem.

Pieteikumos jābūt ietvertai vienai (vai vairākām) no četrām galvenajām Baltijas un Ziemeļvalstu enerģētikas pētniecības programmas jomām:

* Transporta nozares dekarbonizācija

* Energoefektīvas būves un energoefektivitāte rūpniecībā

* Enerģijas sistēmas analīze

* Reģionālo elektroenerģijas tīklu izaicinājumi un iespējas

Pieteikumi jāiesniedz balstoties uz pētījumiem par enerģētiku tehniskajās, dabaszinātnēs un sociālajās zinātnēs.

Termiņš: 2019. gada 11. septembris

Plašāka informācija atrodama Ziemeļvalstu Enerģētikas pētniecības tīmekļa vietnē vai webināros 19. jūnijā un 4.septembrī, 2019. Reģitrācija webināriem.

Atgādinām, ka 2018.gada rudenī Latvijas, Igaunijas un Lietuvas ekonomikas ministri parakstīja saprašanās memorandu ar Ziemeļvalstu Enerģētikas pētniecības institūtu par enerģētikas pētniecības sadarbību. Līguma mērķis ir uzlabot sadarbību enerģētikas jomā un rast reģionālus risinājumus nākotnes enerģētikas sistēmu izveidei. Tas nozīmē kopīgas zinātniskās izpētes un apmaiņas programmas pētniekiem un doktorantiem.