Ziemeļu Padome piedāvā atbalstu attiecībā uz saspringto politisko situāciju reģionā

Pirmdien, 24.martā,  īsā darba vizītē Rīgā ieradīsies Ziemeļu Padomes delegācija, lai ar Latvijas parlamentāriešiem pārrunātu situāciju, kas izveidojusies Ukrainā un piedāvātu savu atbalstu attiecībā uz saspringto politisko situāciju reģionā. Ziemeļu Padomes delegācija Latvijā tiksies ar Baltijas Asamblejas viceprezidentu Jānis Vucānu un BA prezidija locekli Jāni Reiru, kā arī Saeimas Ārlietu komisijas vadītāju Ojāru Kalniņu. Ziemeļu Padomes delegācija savu vizīti uzsāks 20.martā Viļņā, pēc tam dos uz Varšavu, bet pirmdien 24.martā apmeklēs Rīgu un Tallinu.

Šādu lēmumu Ziemeļu Padomes vadošās amatpersonas pieņēma pēc tikšanās ar Latvijas, Igaunijas Lietuvas un Polijas vēstniekiem Zviedrijā 13.martā, kad Ziemeļu Padomes prezidente Karīna Ostrēma (Karin Åström) un viceprezidents Hanss Valmarks (Hans Wallmark) informēja par Ziemeļu Padomes paziņojumu attiecībā uz politisko situāciju Ukrainā. Paziņojumā Ziemeļu Padome aicina Krievijas Federāciju izvest tās karaspēku no Ukrainas.

„Lēmums rīkot nelikumīgu referendumu Krimā par pievienošanos Krievijas Federācijai ir pretrunā ar Ukrainas konstitūciju, un tas ir nepieņemami. Mēs aicinām Krievijas Federāciju veikt steidzamus pasākumus, lai izbeigtu saspringto situāciju, kas varētu novest pie jauna aukstā kara Eiropā”, teikts Ziemeļu Padomes paziņojumā.