Islandes ainavu izstāde

Ziemeļu Ministru padomes birojā iekārtota islandiešu fotohgrāfa Palla Stefansona Islandes ainavu izstāde, kas apmeklētājiem būs pieejama līdz augusta beigām. Fotogrāfs Palls Stefansons par savu izstādi saka: „Kas veido tautu? Manuprāt, vējš. Kā fotogrāfam man to nekad nav izdevies notvert – ne reizi visa ceturtdaļgadsimta laikā, kopš sāku fotografēt savu zemi, Islandi. Nelīdz pat tas, ka esmu rūpīgi izpētījis visas iespējamās formas un krāsas, un gaismas, un visu pārējo, ko vien spēju saskatīt. 
Dažreiz Islande var likties milzīga – ja salīdzinām ar Beļģiju, Dāniju, Izraēlu vai Salvadoru. Savukārt blakus Kanādai, Ķīnai, Brazīlijai vai Mali tā ir tikko samanāma. 

Islandē ir tikai nedaudz vairāk par 300 000 iedzīvotāju – cilvēku, kas izauguši ar vēju, Islandes īpašo gaismu un īsajām ziemas dienām. Tieši vējš ir tas, ko tā arī neesmu varējis iemūžināt fotogrāfijā.Kamdēļ šādas bildes? Manuprāt, tās uzbur īpašu atmosfēru. Šajās bildēs ir zeme, kas vēl aizvien ir tapšanas procesā. Zeme, kas ir tik mainīga savā gaismu un krāsu dažādībā. Tā ir jaunatklāta zeme, kas aizdomīgi līdzinās kādai pie Ziemeļu polārā loka mītošai tautai. Un šī zeme patiesībā ir tuvāka nekā jums šķiet - tikai piecu stundu attālumā no Ņujorkas un trīs stundu no Londonas.Taču par šīm fotogrāfijām nav jārunā, tās vienkārši jābauda, jo viena bilde ir tūkstoš vārdu vērta.” Izstādi fnansiāli atbalsta Icelandair un Nordic Partners.